Dodana: 17 wrzesień 2014 07:26

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2014 07:26

Województwo Podlaskie przystępuje do programu „Karta Dużej Rodziny”

We wtorek 16 września Zarząd Województwa na posiedzeniu, któremu przewodniczył marszałek Jarosław Dworzański, rozpatrzył sprawę przyłączenia się do ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny”.

Na terenie naszego województwa mieszkają 11 794 rodziny, w których jest troje lub więcej dzieci. Wymagają one szczególnego wsparcia ze strony samorządów i władz państwowych. „Karta Dużej Rodziny” to jeden z instrumentów pomocy rodzinom wielodzietnym, zapewniający prawo do ulg, zniżek i zwolnień z opłat, zwłaszcza przy korzystaniu z ofert placówek kulturalnych i sportowych.
Prace nad stworzeniem wojewódzkiej „Karty Dużej Rodziny” prowadzone były od wiosny. Ponieważ w czerwcu wszedł w życie rządowy program pomocy rodzinom wielodzietnym, Zarząd Województwa postanowił nie tworzyć własnego programu, tylko przyłączyć się do ogólnopolskiego, nad którym pieczę sprawuje prezydent Bronisław Komorowski.
Deklarację udziału w programie złożyły do tej pory następujące placówki, podległe marszałkowi: Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Wierszalin, Suwalski Park Krajobrazowy, Ośrodek Pogranicze w Sejnach, Muzeum Podlaskie, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

facebook