Dodana: 6 październik 2014 07:47

Zmodyfikowana: 6 październik 2014 07:47

Łomża. Mieszkańcy skarżą się na hałas i korki

Korki, zniszczona nawierzchnia ulic i hałas. Wszystko przez tysiące samochodów ciężarowych które przejeżdżają przez Łomżę.

Mieszkańcy skarżą się na utrudnienia jakie według nich powoduje obecność ciężkich aut w centrum. Uważają też, że ich kierowcy coraz częściej jeżdżą ulicami, na których obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek.

Część mieszkańców miasta uważa również, że samochody ciężarowe nie powinny jeździć nowo wybudowaną ulicą Pileckiego. Jak tłumaczy rzecznik prasowa prezydenta Łomży, Anna Sobocińska ta ulica została wybudowana właśnie po to, żeby ciężarówki po niej jeździły. Ma ona zapewnić sprawny dojazd do terenów inwestycyjnych przygotowywanych przez miasto.

Jak mówi szef łomżyńskiej drogówki, Piotr Pietrzak policjanci każdego dnia wystawiają mandaty kierowcom samochodów ciężarowych. Najczęściej za przekroczenie dozwolonej prędkości, czy zbyt dużą wagę przewożonego ładunku. Zdarzają się też interwencje po telefonach od innych kierowców.

Mieszkańcy Łomży i miejscy urzędnicy czekają na obwodnicę miasta, która rozwiąże te problemy. Według najnowszych badań tylko ulicą Wojska Polskiego w Łomży która jest fragmentem drogi krajowej nr 61 każdej doby przejeżdża prawie 20 tysięcy pojazdów. Ponad 4,5 tysiąca z nich to samochody ciężarowe.(pw/js)


Źródło: Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/117055

facebook