Dodana: 2 czerwiec 2020 14:59

Zmodyfikowana: 31 marzec 2021 13:50

Kolejne pieniądze na testy dla pacjentów podlaskich szpitali

Ponad 430 tys. zł Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na wykonanie testów na obecność COVID-19 u planowych pacjentów czterech szpitali z naszego regionu. To już kolejne pieniądze na ten cel – w kwietniu szpitale nadzorowane przez samorząd województwa otrzymały 850 tys. na wykonanie testów u osób przyjmowanych na inne oddziały niż zakaźne.

Na pierwszym planie widoczna jest kwota, a w tle zdjęcia przedstawiające sprzęty medyczne.

Wsparcie otrzymają Białostockie Centrum Onkologii, szpitale wojewódzkie w Suwałkach i Białymstoku, a także szpital psychiatryczny w Choroszczy. Za kwotę 433 300 zł zostanie wykonanych 1090 testów.

Będą one przeprowadzane u pacjentów, którzy są przyjmowani na planowe zabiegi. Zapewni to bezpieczeństwo personelowi medycznemu i osobom hospitalizowanym.
Testy będą przeprowadzane w ciągu najbliższych czterech tygodni. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego poinformował, że również szpital w Łomży niedługo z takiego wsparcia będzie mógł skorzystać.

- Chcemy również, aby ze środków na finansowanie testów skorzystał szpital wojewódzki w Łomży. Do tej pory placówka nie mogła otrzymać na ten cel pieniędzy z budżetu województwa, ponieważ miała status jednoimiennego szpitala zakaźnego, a więc nie mogła przyjmować pacjentów na planowe zabiegi. Podjęliśmy już, jako Zarząd Województwa, działania w tej sprawie i ustaliliśmy z dyrekcją szpitala, że po 1 czerwca zostanie oszacowana liczba planowych pacjentów. To pozwoli ustalić zapotrzebowanie na testy w łomżyńskim szpitalu – mówi marszałek Kosicki. 

 

Lista podmiotów z którymi zostaną zawarte umowy oraz kwoty finansowanych świadczeń.

Jednostka ochrony zdrowia dla której organem tworzącym  jest Województwo Podlaskie

Liczba
świadczeń

Maksymalna kwota finansowanych
świadczeń

 

Białostockie Centrum Onkologii
im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

    370

181 300 zł

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony
im. Jędrzeja Śniadeckiego
w Białymstoku

    450

157 500 zł

 

Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

 

    220

77 000 zł

 

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy

 

    50

17 500 zł

 

Warto dodać, że zarząd województwa przekazał też w kwietniu 850 tys. zł na wykonanie testów na obecnośc Covid-19 u pacjentów przyjmowanych do szpitala na planowe zabiegi (czytaj: Link do strony z artykułem

oprac. Aneta Kursa
fot.UMWP

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook