Dodana: 12 maj 2022 12:41

Zmodyfikowana: 12 maj 2022 12:41

Cztery podlaskie samorządy otrzymają 1,9 mln zł na dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Dotacje trafią do miast Białystok i Łomża oraz powiatów sejneńskiego i kolneńskiego. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), a ich dysponentem jest Zarząd Województwa Podlaskiego. Fundusze te rozdzielił na posiedzeniu w czwartek, 12 maja.

Dotacje z PFRON

– Jako zarząd województwa musimy dbać i otaczać opieką osoby z niepełnosprawnościami. A utrudniony dostęp do budynków użyteczności publicznej to poważna bariera. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby Podlaskie było przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami – mówił marszałek Artur Kosicki.

Dofinansowanie ze środków PFRON zostanie przekazane:

  • Miastu Białystok na przebudowę i rozbudowę  budynku  Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 46  w Białymstoku, przy ul. Słonimskiej 38, o pomieszczenia dydaktyczne, sale gimnastyczne z zapleczem i budową instalacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz budowę parkingu – 647,2 tys. zł
  • Miastu Łomża na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży – 647,2 tys. zł
  • Powiatowi Kolneńskiemu na poprawę dostępności budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie w celu rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami ­– 165,7 tys. zł.
  • Powiatowi Sejneńskiemu na realizację II etapu budowy budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Sejnach – 400 tys. zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook