Dodana: 15 wrzesień 2022 08:52

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2022 08:52

14. edycja MotoSerce

Zbiórka krwi i Podlaskie Motocyklowe Zakończenie Lata na kampusie Politechniki Białostockiej odbędzie się 17 września na kampusie Politechniki Białostockiej. To będzie kolejna edycja, rozpoczętej w 2009 roku, inicjatywy MotoSerce.

Mężczyzna trzyma dziecko na rękach.

– Zbieramy krew, zbieramy też motocyklistów na symboliczne pożegnanie lata – mówi Mariusz Dębkowski z klubu motocyklowego No Name MC Poland. Na kampusie Politechniki Białostockiej zbiórka krwi będzie prowadzona od godz. 9 do 16.

Będzie także można wziąć udział już od godziny 9 w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Organizatorzy zapowiadają też liczne konkursy i występy zespołów.

– Zaczynamy koncertami i konkursami. Będzie stał ambulans ze stacji krwiodawstwa, będą też wyznaczone punkty do oddawania krwi na Politechnice Białostockiej. Tradycyjnie będzie również parada motocyklowa – mówi Marcin Chamerliński z klubu Road Runners MC Poland. – Część artystyczną wypełnią koncerty grup: Bies, The Moralizacja, Amper Bande, Jack Kill Project i Godzina 12.

Pomiędzy godziną 13 a 14 przez Białystok przejedzie tradycyjna parada motocyklistów. Motocykliści wyjadą z kampusu PB i pojadą przez Świerkową, Wiejską, Kaczorowskiego, Legionową, Sienkiewicza, Aleję Piłsudskiego, Mickiewicza, św. Ojca Pio i Zwierzyniecką po czym wrócą na parking przy Uczelni. Całe wydarzenie motocykliści zaplanowali na obszernym parkingu przy Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku do którego wjazd prowadzi od ulicy Świerkowej.

Podczas MotoSerca będzie można zobaczyć m.in. wielkiego monster trucka zbudowanego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Wdzięcznym elementem do pamiątkowych fotografii będzie też słynny studencki buggy.

MotoSerce odbędzie się pod patronatem honorowym Jej Magnificencji dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

MotoSerce, czyli zbiórka krwi i Podlaskie Motocyklowe Zakończenie Lata na kampusie Politechniki Białostockiej

17 września 2022 roku, godz. 9-16

Ramowy program imprezy:

9:00 – Start imprezy

9:00 – 16:00 – Donacja krwi

9:00 – 15:00 – Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej

10:00 – 15:00 – Konkursy i występy zespołów.

13:00 – 14:00 – Parada motocyklowa ulicami Białegostoku.

16:00 – Zakończenie imprezy

 

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook