Dodana: 29 maj 2022 17:44

Zmodyfikowana: 29 maj 2022 17:44

XV Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego

Podczas zawodów ratownicy medyczni z całego kraju będą rywalizować, wykonując zadania symulujące rzeczywiste wypadki, katastrofy czy nagłe zachorowania. Dwudniowa rywalizacja, w której będą uczestniczyć 22 zespoły ratownicze z całego kraju rozpocznie się 1 czerwca w Serwach koło Augustowa. Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Karetka pogotowia

Uczestnicy mistrzostw będą musieli stawiać czoła wszystkim trudnościom i komplikacjom jakie spotykają w swojej pracy, a sędziowie ocenią nie tylko wiedzę merytoryczną, ale przede wszystkim prawidłowość postępowania ratowniczego, sprawność w znalezieniu najlepszych rozwiązań, umiejętność działania pod presją, odporność na stres i zmęczenie, ale także współpracę z innymi służbami. W ramach wydarzenia, oprócz współzawodnictwa zespołów ratownictwa medycznego zaplanowano również wykłady dotyczące zagadnień związanych z medycyną ratunkową.  

Więcej informacji na stronie www.pogotowie.bialystok.pl (w zakładce Mistrzostwa) oraz w serwisie facebook /Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym.

 

źródło: WSPR w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook