Dodana: 8 sierpień 2019 11:22

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2019 11:22

Kultura w Polsce w XXI wieku. Konteksty społeczne, kulturowe i medialne

Instytut Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Kultura w Polsce w XXI wieku. Konteksty społeczne, kulturowe i medialne”. Rekrutacja trwa do 20 sierpnia.

Plakat konferencji pt.: "Kultura Konteksty" - ręce nad klawiaturą laptopa, tytuł i miejsce konferencji.

Konferencja odbędzie się 23 września w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki UwB. Głównym celem wydarzenia jest otwarta debata oraz wymiana poglądów, wiedzy i doświadczeń na temat miejsca kultury we współczesnym społeczeństwie polskim z uwzględnieniem zarówno jej poziomu instytucjonalnego, jak i z punktu widzenia jej uczestników.

- Konferencja skierowana jest do socjologów, pedagogów, kulturoznawców, etnologów, kognitywistów oraz naukowców z innych dyscyplin humanistycznych oraz społecznych. Do udziału zachęcamy także praktyków kultury: przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, osoby na co dzień zajmujące się tworzeniem i animacją kultury. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie będzie dobrą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń – mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska z Teatru Dramatycznego.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 sierpnia 2019 r. Formularz rekrutacyjny oraz szczegółowe informacje dostępne są na - link do strony: kulturakonteksty.pl

 Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaski oraz Rektor Uniwersytew Białymstoku.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Polskie Radio Białystok, Bialystokonline.pl., Wrota Podlasia, Niebywałe Suwałki oraz Podbiałostocki Kurier Sąsiedzki Bia 24.

mat. org/red.art

facebook