Dodana: 25 luty 2022 13:56

Zmodyfikowana: 25 luty 2022 13:56

Konferencja „Produkcja ziarna kukurydzy na potrzeby żywienia zwierząt”

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu w ramach realizowanego programu Seeds for Future - „Kukurydza ziarnem przyszłości” zapraszają na konferencję, która odbędzie się 16 marca, o godz. 10 w Hotelu Odessa w Wysokiem Mazowieckiem. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

kiełkujące z ziemi rośliny

Goście wydarzenia będą mieli możliwość porównania różnych odmian kukurydzy, których okres wegetacji przebiegał w bardzo podobnych warunkach. Konferencja umożliwi transfer wiedzy pomiędzy hodowcami a światem nauki.

Poruszone zostaną tematy nawożenia, ochrony oraz możliwości obniżenia kosztów w uprawie kukurydzy. Podczas spotkania zostanie również przedstawiona ocena wartości pokarmowej kiszonki oraz jakości zakiszania na podstawie analizy NIRS z elementami oceny organoleptycznej. W trakcie konferencji będzie możliwość przeprowadzenia analizy kiszonki z kukurydzy przenośnym laboratorium NIRS. Organizatorzy zachęcają rolników do przywiezienia ze sobą próbki w celu analizy.

Więcej informacji na stronie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.\

źródło: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook