Konferencje i szkolenia

 • Szkolenie dla młodych kierowców

  bok srebrnego samochodu z napisem WORD, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
  2022-09-21 09:56:40

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) Białystok w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 21 września przeprowadzi bezpłatne warsztaty dla młodych kierowców. Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku przy ulicy Broniewskiego 14. Będzie to druga edycja akcji (Nie)Bezpieczny Młody Kierowca, do której zaproszone są osoby, które nie ukończyły 28 lat i posiadają prawo jazdy.

 • Konkurs „Organizacja ucząca się 2022”

  Osoba siedzi przed włączonym monitorem komputera. W oddali widać grupę osób
  2022-09-06 09:58:12

  Inwestujesz w rozwój kompetencji swoich pracowników? Twoja firma wyróżnia się elastyczną strukturą organizacyjną i chcesz przedstawić własne dobre praktyki? Weź udział w VII edycji konkursu „Organizacja ucząca się 2022”. Przedsięwzięcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i Politechniki Białostockiej honorowym patronatem objął marszałek Artur Kosicki.

 • XI Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej. „Społecznie Wkręceni”

  Ratusz na Rynku Kościuszki
  2022-06-22 09:15:32

  To hasło przewodnie tegorocznych Targów, pod którym kryją się osoby i organizacje silnie zaangażowane w działalność społeczną. Wydarzenie, które odbędzie się na białostockim Rynku Kościuszki w niedzielę, 3 lipca, organizują Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku wraz z Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.

 • Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego na 100-lecie białostockiego urzędu miar

  Mężczyzna przypina medal drugiemu mężczyźnie
  2022-06-22 08:58:12

  Światowy Dzień Metrologii, czyli Święto Miar i Wag oraz 100-lecie urzędu miar w Białymstoku – świętowano w poniedziałek, 23 maja br., na Wydziale Elektrycznym na Politechnice Białostockiej. W uroczystościach wziął udział m.in. wicemarszałek Marek Olbryś, który wręczył Mirosławowi Wnorowskiemu, dyrektorowi Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku, Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 • Debata „Transgraniczna współpraca samorządowa w ramach programu Interreg Polska-Litwa”

  Dwie dłonie w barwach narodowych Polski i Litwy trzymają puzle.
  2022-05-20 15:16:41

  Wymiana doświadczeń, dyskusja o realizacji projektów międzynarodowych i nowa perspektywa programu transgranicznego Polska-Litwa 2021-2027 – to główne tematy konferencji organizowanej przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku. Odbędzie się ona 24 maja na Zamku w Tykocinie. Początek o godz. 11.

 • Międzynarodowy Rok Szkła i Międzynarodowy Dzień Światła na PB

  Mężczyzna w białym fartuchu wylewa szkło
  2022-05-13 10:40:03

  „Inżynieria Szkła i Światła” to cykl wykładów w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Szkła i Międzynarodowego Dnia Światła opowiadających o niezwykłych właściwościach szkła i jego wykorzystaniem w technologiach: optycznych, światłowodowych, budownictwie i architekturze. Zostaną one zaprezentowane w poniedziałek, 16 maja na auli Wydziału Elektrycznego PB przy ul. Wiejskiej 45 D przez naukowców Politechniki Białostockiej, a także Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • O organizacji wydarzeń sportowych przez samorządy podczas Dni Studyjnych Grupy EKR

  Sebastian Łukaszewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego podczas Dni Studyjnych
  2022-06-17 10:38:59

  Konferencja była okazją do dyskusji i wymiany dobrych praktyk w dziedzinie sportu pomiędzy przedstawicielami państw członkowskich Unii Europejskiej. Czwarta edycja wydarzenia Europejskiego Komitetu Regionów Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów odbyła się w Krakowie w czwartek i piątek (7-8 kwietnia). Uczestniczył w nim Sebastian Łukaszewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 • Szkolenia internetowe dla Kół Gospodyń Wiejskich

  Żywność znajduje się na stoisku KGW Bobrowo
  2022-03-21 10:45:33

  „KGW na CITo!” – to cykl 32 szkoleń w formie webinariów, które odbędą się we wszystkich województwach w kraju. Tematyką warsztatów są zagadnienia związane z prowadzeniem księgowości Kół Gospodyń Wiejskich. Szkolenie w Podlaskiem planowane na 28.03.

 • Konferencja „Produkcja ziarna kukurydzy na potrzeby żywienia zwierząt”

  kiełkujące z ziemi rośliny
  2022-02-25 13:56:25

  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu w ramach realizowanego programu Seeds for Future - „Kukurydza ziarnem przyszłości” zapraszają na konferencję, która odbędzie się 16 marca, o godz. 10 w Hotelu Odessa w Wysokiem Mazowieckiem. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

 • Bezpłatne warsztaty w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

  dłonie piszące na klawiaturze komputerowej
  2022-01-17 13:45:02

  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku zaprasza na spotkania z zakresu poszukiwania pracy, radzenia sobie ze stresem i emocjami, samopoznania itp. Warsztaty będą odbywały się w styczniu w formie online.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook