Dodana: 10 czerwiec 2019 08:40

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2019 08:40

„Kobiety i wybory parlamentarne” – konferencja w Białymstoku

To czwarte spotkanie z cyklu „Polityka i politycy w prasie XX i XXI w.”, które co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem naukowców z Polski, jak i z zagranicy. Tym razem w ośrodku zainteresowania prelegentów będą kobiety i ich rola w wyborach parlamentarnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2019 r. w Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu konferencja.jpg

Tematyka konferencji będzie obejmować zagadnienia dot. udziału kobiet i ich znaczenia w wyborach parlamentarnych, zagadnienia eksponowanego w prasie w różnych okresach o odmiennej specyfice polityczno-ustrojowej w Polsce i innych krajach (np. w Białorusi czy USA) począwszy od schyłku XIX w. po w. XXI.

Więcej o konferencji przeczytać można na stronie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: link do strony. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „PODWÓJNIE WOLNE. Prawa polityczne kobiet 1918” zorganizowana przez Instytut Pileckiego przy współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku i Instytutem Studiów Kobiecych. Uroczyste otwarcie wystawy „Podwójnie Wolne” odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 11.30 na Placu Syntezy na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1. Oglądać wystawę będzie można od 14 czerwca do 2 lipca 2019 r.
Więcej o wystawie można przeczytać tutaj: link do strony.
Konferencja jest współorganizowana przez Zakład Historii XIX w. i Ruchów Społeczno-Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Instytut Studiów Kobiecych to czwarte spotkanie z cyklu „Polityka i politycy w prasie XX i XXI w.”.

Konferencja jest finansowana w ramach umowy nr 729/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Wydarzenie odbędzie się także dzięki wsparciu udzielonym przez Województwo Podlaskie.

mat. org./ oprac. ms

 

Program konferencji w załączniku

Pliki do pobrania

facebook