Dodana: 28 listopad 2019 12:08

Zmodyfikowana: 28 listopad 2019 12:08

II edycja Weekendu Bezpiecznej Jazdy zakończona!

Warsztaty, filmy instruktażowe i spora dawka wiedzy teoretycznej - od 22 do 24 listopada odbyła się II edycja Weekendu Bezpiecznej Jazdy. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Weekend bezpiecznej jazdy (2).jpg

Piątkowe warsztaty były skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, w trakcie których dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 oraz Szkoły Podstawowej nr 31 w Białymstoku dowiedziały się czym jest martwe pole w pojazdach ciężarowych. Najpierw obejrzały film towarzyszący akcji społecznej „Halo! Czy mnie widzisz?”, a później podczas zajęć praktycznych każde dziecko pod okiem wykładowców mogło przekonać się, co naprawdę widzi kierowca w kabinie pojazdu ciężarowego.

 

Sobota oraz niedziela zarezerwowana była dla osób posiadających prawo jazdy i głodnych wiedzy. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: Bezpieczeństwu na drodze świadomość pomoże… i rozpoczął się solidną dawką wiedzy teoretycznej z zakresu doskonalenia techniki jazdy, zaś później przyszedł czas na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce. W trakcie zajęć 18 uczestników podzielonych na dwie grupy miało możliwość przećwiczenia slalomu z jazdą na czas, hamowania z ominięciem przeszkody oraz jazdy na trolejach, czyli imitacji sytuacji, gdy tylna oś pojazdu wpada w poślizg.

 

Niedziela to już pełne szaleństwo pod hasłem: …a jak chcę się ścigać, to tylko na torze. Warsztaty tego dnia odbywały się na torze wyścigowym, a uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy ćwiczyli ekojazdę, optymalny tor jazdy oraz jazdę sportową. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od dyrektora WORD w Białymstoku Przemysława Sarosiek pamiątkowy dyplom, potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

 

mat.org.
oprac.ak

facebook