Dodana: 3 luty 2020 09:45

Zmodyfikowana: 3 luty 2020 09:45

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”

Ponad 70 młodych osób z sekcji młodzieżowej Grupy „Nadzieja” wzięło udział w zimowym zgrupowaniu szkoleniowym w Ostrożnem k. Zambrowa dla przyszłych strażaków-ratowników. Wraz z instruktorami młodzi ratownicy zgłębiali tajniki udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia akcji poszukiwawczych. Organizację warsztatów wsparł Samorząd Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Szkolenie Grupy Nadzieja (6).jpg

W szkoleniu wzięli udział młodzi ludzie z oddziałów Grupy „Nadzieja” w Łomży, Kolnie, Zambrowie i Grajewie. Część zajęć dla młodych ludzi poprowadzili funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zaprezentowali jedyne w Polsce policyjne mobilne centrum poszukiwań.

Grupa Ratownicza „Nadzieja”, działająca od 10 lat, to jedna z największych w Polsce organizacji poszukiwawczo – ratowniczych. Posiada siedzibę w Łomży, ale jednostka ma już 12 oddziałów terenowych i niemal 400 członków na terenie Podlasia, Mazowsza i województwa warmińsko – mazurskiego. Dysponuje profesjonalnymi ambulansami i specjalnym dronem poszukiwawczym. Wiele sprzętu pochodzi z darowizn, np. ze Służby Więziennej czy Straży Granicznej.

oprac. ms

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook