Dodana: 3 marzec 2022 21:13

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2022 13:51

Sebastian Łukaszewicz Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego

Wybór nowego wicemarszałka był głównym punktem obrad XL nadzwyczajnej sesji sejmiku. Kandydaturę radnego Łukaszewicza zgłosił marszałek Artur Kosicki. Za powołaniem go do Zarządu Województwa Podlaskiego było 15 radnych, przeciw 14. Obrady odbyły się w czwartek, 3 marca br. w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Wicemarszałek Łukaszewicz przemawia z mównicy

– Bardzo dziękuję za okazane zaufanie. Obiecuję ciężką i uczciwą pracę na rzecz województwa podlaskiego. To Wy i moi wyborcy będziecie mnie oceniać z powierzonych zadań – powiedział nowy wicemarszałek tuż po głosowaniu.

Sebastian Łukaszewicz urodził się 9 lutego 1991 r. Studiował filologię francuską z językiem hiszpańskim oraz Bezpieczeństwo Narodowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Absolwent studiów MBA. W latach 2015-2018 był doradcą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odpowiadając m.in. za współpracę z samorządami i organizacjami pozarządowymi, szczególnie tymi z województwa podlaskiego. Był członkiem Rady Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Od 2018 r. jest radnym województwa podlaskiego. W ostatnich wyborach samorządowych otrzymał 10 tys. głosów.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Januszewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook