Dodana: 30 sierpień 2019 13:55

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2019 13:55

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO od 1 września do 19 października 2019 r.

W niedzielę 1 września 2019 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO, kursujących na terenie województwa podlaskiego - informuje białostocki oddział Polregio. Zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wprowadzona na trasach Białystok – Czeremcha i Białystok – Kuźnica Białostocka.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Większość pociągów POLREGIO w województwie podlaskim od 1 września br. będzie kursowała według zmienionych rozkładów jazdy. Powodem są trwające prace modernizacji linii kolejowych, które zarządca infrastruktury prowadzi zarówno w naszym regionie, jak i w głębi kraju. Pasażerów korzystających z pociągów POLREGIO w województwie podlaskim czekają utrudnienia na dwóch trasach, Białystok – Czeremcha i Białystok – Kuźnica Białostocka, gdzie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Przez trzy kolejne tygodnie, od 2 do 26 września 2019 r., będą prowadzone prace torowe na linii Białystok – Czeremcha. Ponieważ podobnie jak w sierpniu, ich wykonanie będzie wymagało całkowitego wstrzymania ruchu pociągów, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Z powodu trudności z dojazdem w tych dniach nie będzie obsługiwany przystanek kolejowy Podbiele, a zamiast na przystanku w Gregorowcach, autobus będzie się zatrzymywał w miejscowości Malinniki. Również w Hołówkach Dużych, Zimnochach, Rajsku, Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach nie będą obsługiwane przystanki kolejowe, a autobusy będą się zatrzymywały na przystankach PKS w tych miejscowościach.

 

Utrudnienia w podróżowaniu czekają również pasażerów na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka. Będą tam wykonywane prace torowe wymagające wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej za pociąg odjeżdżający z Białegostoku o godz. 12:00 oraz za pociąg odjeżdżający z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:28 (godziny po zmianie rozkładu od 01.09).  W dniach 24 – 27 września na całej trasie oraz od wtorku do piątku pomiędzy 1 i 17 października br. na części trasy, wspomniane pociągi zostaną zastąpione autobusami.
W dniach funkcjonowania komunikacji zastępczej nie będą obsługiwane przystanki kolejowe w Czarnym Bloku, Wólce Ratowieckiej, Machnaczu, Rozedrance. Planując podróż prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy na konkretny dzień. 

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie się odbywał na podstawie biletów kolejowych. Informujemy, że nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

  

Z uwagi na liczne zmiany godzin kursowania większości pociągów POLREGIO kursujących w Podlaskiem, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, prosimy o dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy.

 

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl

Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach. 

Przypominamy, że dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja Mobilny Pasażer. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują na bieżąco informacje o rozkładach jazdy interesujących ich pociągów. 

facebook