Dodana: 19 listopad 2020 15:37

Zmodyfikowana: 19 listopad 2020 15:37

Wysokie Mazowieckie. Trwają prace przy nowej drodze w mieście

Trwa budowa nowej drogi w Wysokiem Mazowieckiem. Koszt przedsięwzięcia to 9,5 mln zł. Jest to obecnie największa inwestycja prowadzoną przez samorząd miasta.

Betonowe elementy pod budowę drogi

Jak informuje Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie obecnie trwają intensywne prace nad budową drogi po zachodniej części miasta, dzięki której powstaną tereny inwestycyjne, przemysłowo-usługowe oraz mieszkaniowe.

Będzie ona łączyć docelowo drogę krajową na wlocie do miasta od strony Zambrowa z odcinkiem wylotowym z miasta poprzez włączenie w istniejącą drogę Aleję Niepodległości.

Inwestycja podzielona jest na III etapy:

- budowa pierwszego z nich (Warszawska – Podlaska) jest w trakcie realizacji. Koszt inwestycji to 9.400.000,00 zł, z czego 4.000.000,00 zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie zaplanowane jest na lata 2020-2022.

- na II etap (od Podlaskiej do Ludowej) złożony został wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych z terminem realizacji 2021 – 2023.

- III etap inwestycji to odcinek od ulicy Ludowej do Alei Niepodległości. Dokumentacja jest w trakcie opracowywania.

Droga ta zdecydowanie wpłynie na odciążenie centrum miasta. Realizacja I etapu zapewni bezpośredni dojazd do Mlekovity II, natomiast II etap pozwoli na dojazd do głównej siedziby Mlekovity.

źródło: Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie

oprac. Paulina Dulewicz

facebook