Dodana: 16 czerwiec 2020 09:29

Zmodyfikowana: 16 czerwiec 2020 09:29

WORD może szkolić egzaminatorów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku otrzymał certyfikat pozwalający prowadzić szkolenia egzaminatorów. To potwierdzenie wysokiej jakości oferty szkoleniowej Ośrodka. Certyfikat w poniedziałek (15.06) z rąk Beaty Pietruszki, Podlaskiej Kurator Oświaty, odebrał Przemysław Sarosiek, dyrektor placówki.

Ilustracja do artykułu Certyfikat  (1 of 1).jpg

Wcześniej przez kilka miesięcy specjalna komisja akredytacyjna powołana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty oceniała szkolenia dla egzaminatorów organizowanych przez WORD Białystok. Finałem pracy komisji był audyt w ośrodku w minionym tygodniu. Jego celem była ocena czy na wszystkich etapach – od programu, przez kadrę, wyposażenie oraz organizację – szkolenia z WORD-u zasługują na certyfikat jakości. Pozytywna ocena komisji pozwoliła Podlaskiej Kurator Oświaty podpisać certyfikat, wedle którego WORD Białystok jest placówką edukacyjną prowadzącą szkolenia dla egzaminatorów na poziomie wysokich norm kuratorium.

- Pozwoli to Ośrodkowi dalej rozszerzać swoją ofertę szkoleniową i powinno upewnić kursantów, że szkolenie w białostockim WORD zapewniają nie tylko dobre przygotowanie do spokojnego zaliczenia egzaminów na egzaminatora, ale też przygotowanie do późniejszej pracy w tym zawodzie – powiedział Przemysław Sarosiek, dyrektor Ośrodka.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku ma ostatnio dobry czas. Znajduje się na pierwszym miejscu pod względem zdawalności w Polsce. Ośrodek mocno postawił również na ofertę szkoleniową: różnorodną, prowadzoną przez najwyższej klasy fachowców, organizowaną na bazie bezpiecznych form komunikowania. W czasie pandemii właśnie białostocki WORD wprowadził kompleksową ofertę szkoleń przez internet. W ten sposób można bez wychodzenia z domu uczestniczyć m.in. w szkoleniach obniżających liczbę punktów karnych albo reedukacyjnych. Z trybu szkoleń online skorzystało już kilkaset osób choć wznowione zostały już regularne niemal wszystkie zajęcia stacjonarne.

Obecnie WORD Białystok prowadzi zajęcia przez 7 dni w tygodniu organizując średnio 3-4 szkolenia online oraz 5-6 szkoleń stacjonarnych. 

źródło i fot.: WORD Białystok, oprac. Małgorzata Sawicka

Pliki do pobrania

facebook