Dodana: 14 październik 2019 12:11

Zmodyfikowana: 14 październik 2019 12:11

W Łapach powstało Szkolne Centrum Wychowania Komunikacyjnego

Ma służyć dzieciom z Łap i okolic, uczyć jak prawidłowo i bezpiecznie się zachować na drodze. Będzie też miejscem, gdzie - poza lekcjami wychowania komunikacyjnego - odbywać się będą szkolenia i egzaminy na kartę rowerową oraz zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czwartek (10.10) w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach otwarte zostało Szkolne Centrum Wychowania Komunikacyjnego. Inicjatywę wsparł marszałek województwa Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu IMG_20191010_090528.jpg
  • To pierwsza taka placówka w województwie podlaskim.
  • Koszt jej powstania to 14,5 tys. zł (ze środków budżetu WORD Białystok).

- Będziemy tutaj realizowali zadania edukacyjne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci na drodze. Spróbujemy uczyć je tego poprzez zabawę. Będą też lekcje wychowania komunikacyjnego, szkolenia z zakresu kodeksu drogowego, egzaminy na kartę rowerową i prezentacje z udziałem instruktorów udzielania pierwszej pomocy, policjantów, wykładowców z WORD-u - mówił podczas uroczystego otwarcia Przemysław Sarosiek, dyrektor białostockiego WORD-u.

Szkolne centra tworzone są ze środków podlaskich WORD-ów, a ich utrzymanie to zadanie szkół i gmin, na terenie których funkcjonują. Łapskie wyposażone jest m.in. w fantomy do nauki reanimacji, tablice ze znakami drogowymi, gry edukacyjne i rowery.

W czwartkowej inauguracji Centrum udział wzięli m.in. Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap, Roman Czepe, wicestarosta powiatu białostockiego oraz Mariusz Gromko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Białymstoku.


za: WORD Białystok
oprac.aa

facebook