Dodana: 21 styczeń 2019 08:33

Zmodyfikowana: 21 styczeń 2019 08:33

Urodziny w Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia Podlaska Redakcja Seniora zdmuchnie 4 świeczki na urodzinowym torcie, ogłosi konkurs fotograficzny i wysłucha dedykowanego jej hymnu, który napisał dla niej jeden ze współpracowników.

Ilustracja do artykułu Podlaska Redakcja Seniora 1 (1).jpg

Podlascy seniorzy to niezwykle zajęci ludzie. W tym roku już po raz piąty - wspólnie ze Stowarzyszeniem Szukamy Polski - organizują konkurs literacki SREBRO nie ZŁOTO. Zaangażowani są też w wydawanie gazety „Senior Podlaski”, prowadzą Punkt Informacji dla Seniorów w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, poznają nowe technologie, chcą pomagać innym w aktywności cyfrowej. Współpracują z instytucjami kultury i aktywnymi seniorami z całego województwa, tworzą też sieć korespondentów. Mają swoje redakcje i współpracowników w  Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Kolnie, Sokółce, Grajewie a nawet w Boćkach – i cały czas czekamy na następne miejsca. Podlaska Redakcja Senior pracuje obecnie w składzie 40 osób. Ma też stałych współpracowników piszących głównie wiersze do działu „Twórczość” 

To często z inspiracji współpracowników powstają ciekawe inicjatywy. Takim pomysłem zgłoszonym przez  Stanisława Szymańskiego jest Konkurs fotograficzny dla seniorów, który dokładnie w Dniu Babci ogłaszamy. Nosi tytuł „Podlaskie Ślady - człowiek, miejsce, kultura”. Główna idea konkursu to prezentacja walorów naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem kultury, związanej nierozerwalnie z przyrodą oraz  ludzi zamieszkujących województwo podlaskie. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie cyfrowe. Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2019 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Nagrodzone prace  będą   zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w listopadzie  2019 roku.  Ponadto będą publikowane na stronach internetowych. Regulamin Konkursu i karta zgłoszeniowa będą dostępne wkrótce na stronie internetowej:podlaskisenior.pl.  Informacje  będzie można uzyskać drogą mailową  e-mail konkursowy to: podlaskiseniorfoto@gmail.comZapraszamy do udziału w konkursie wszystkich podlaskich seniorów!

Urodzinową niespodziankę  zrobił Redakcji  inny współpracownik Marek Krysiewicz, który napisał muzykę do hymnu portalu. Redakcyjne poetki teraz próbują napisać tekst do hymnu; jedną z propozycji przesłał też współpracownik Redakcji - Wojciech Więckowski z Grajewa. Oto fragment jego propozycji słów do hymnu:

„Kawałki wspomnień włóż do rondelka
dorzuć garść nowinek, żartów karmelka.
Szczyptą sentymentów posyp smętnych,
obdziel tym bigosem wszystkich chętnych”

Możecie sami sprawdzić jak ten „bigos” na portalu: podlaskisenior.pl smakuje.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzy wszystkiego najlepszego

Redakcja Podlaski Senior

facebook