Dodana: 15 czerwiec 2020 08:27

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 08:27

Uroczystość Bożego Ciała

Msza święta przed Archikatedrą Białostocką i tradycyjna procesja wiodąca do Bazyliki św. Rocha – w ten sposób świętowano przypadającą w czwartek (11.06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W obchodach wziął udział marszałek Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu 11.06. Boże Ciało_-2.jpg

Plenerowa msza święta pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy rozpoczęła się o godz. 10. Metropolita białostocki w trakcie homilii mówił o szczególnej potrzebie umacniania wiary w dzisiejszych trudnych czasach.

- Jakże dzisiaj bardzo potrzebujemy obecności Jezusa w nas, aby nasza wiara stała się drogą dla tych, którzy go nie znają (...), nasze społeczeństwo mogło płonąć ogniem miłości, a nie nienawiści, czy podziałów - podkreślił abp. Wojda dodając, że takie jest właśnie przesłanie Bożego Ciała.

Po zakończeniu nabożeństwa uroczysta procesja przeszła ulicami miasta: Rynkiem Kościuszki i Lipową, do kościoła św. Rocha, gdzie zakończona została błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Tegoroczne obchody uroczystości Bożego Ciała przebiegały zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z panującą epidemią. Uczestnicy mieli maski oraz starali się zachowywać między sobą odpowiednie odstępy. Zachowany został charakter uroczystości i nieco skromniejsza w tym roku, oprawa. 

W procesji udział wzięli duchowni, przedstawiciele wspólnot kościelnych, harcerze, rodziny z dziećmi.


Małgorzata Sawicka

facebook