Dodana: 14 wrzesień 2021 08:51

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2021 13:12

Szersza i równa – droga nr 648

Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 648 z Miastkowa do Nowogrodu. W oficjalnej uroczystości oddania drogi do użytku, w poniedziałek, 13 września wziął udział wicemarszałek województwa Marek Olbryś.
Ilustracja do artykułu 1.jpg

Wyremontowany odcinek to fragment tzw. dużej obwodnicy Łomży. Droga była często wykorzystywana przez turystów podróżujących z Warszawy na Mazury. Zmodernizowana trasa oznacza również duże udogodnienia dla ruchu lokalnego.

- Remont tej drogi to nie tylko przykład, że zarząd województwa dotrzymuje słowa danego przed wyborami, ale także przykład bardzo efektywnej pracy planistów i drogowców, którzy przy tym remoncie pracowali - mówił podczas spotkania wicemarszałek Marek Olbryś. - Dzięki zaangażowaniu zarówno Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, jak i wykonawcy robót, remont udało się przeprowadzić w niespełna trzy miesiące. Zostały uporządkowane pobocza, wymienione trzy warstwy jezdni, w ramach prac wykonano niewielki most na lokalnej rzece, zrobiono kilkadziesiąt przepustów i zjazdów na posesje.

- To była bardzo niebezpieczna droga, wąska ze zniszczonymi poboczami - mówił burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka.

Wtórowali mu mieszkańcy, którzy przekonują, że każdy dzień życia przed remontem drogi przynosił niebezpieczne sytuacja zagrażające życiu i zdrowiu.

Droga została poszerzona, pojawiło się nowe oznakowanie zarówno w postaci znaków drogowych jak i poziomych oznaczeń. Zmodernizowany fragment to ponad 5,5 km odcinek drogi 648 Miastkowo - Nowogród - Morgowniki - Korzeniste - Stawiski - Przytuły. Koszt remontu tego odcinka to prawie 5 mln zł.

 

tekst i fot.: Mariusz Rytel
oprac.: Paulina Tołcz

 

facebook