Dodana: 31 sierpień 2022 10:24

Zmodyfikowana: 31 sierpień 2022 10:24

Sokółka. Podlaski Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji

Warto zabrać swoje pociechy na plac przy Starostwie Powiatowym w Sokółce i przedłużyć sobie wakacje. Na maluchy będzie czekać moc atrakcji! Wydarzenie, w ramach którego zaplanowano m.in. zabawy na dmuchanym placu zabaw, kino plenerowe, rzeźbienie na żywo oraz darmowy popcorn i watę cukrową rozpocznie się w sobotę, 3 września o godzinie 11:00. Piknik organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Powiatowy Dom Kultury w Sokółce przy wsparciu Województwa Podlaskiego.

Plakat promujący wydarzenie

Podczas wydarzenia swoje kulinarne talenty zaprezentują również panie z miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie to gratka dla smakoszy regionalnych potraw, których będzie można spróbować podczas pikniku. 

Z kolei maluchy będą mogły zajrzeć do wozów bojowych i aut służbowych udostępnionych przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, policję, straż graniczną i Wojska Obrony Terytorialnej.

Tego dnia zaplanowano również wiele koncertów. Wystąpią: Zespół Powiatowy „Studio Poezja”, Zespół „Jemioła”, Chór „Sokólskie Wrzosy” oraz chrześcijański raper Jakub Jackiewicz ABIR. Gwiazdą pikniku będzie JORRGUS - zespół muzyczny pochodzący z Białegostoku, grający muzykę disco polo i dance.

Wśród atrakcji pikniku będą także:

  • warsztaty edukacyjne;
  • popcorn bez ograniczeń;
  • malowanie twarzy;
  • strefa gier XXL;
  • piknik mleczny;
  • artystyczne toczenie drewna.

Wstęp oraz wszystkie atrakcje będą bezpłatne!

To już jedno z ostatnich tego typu wydarzeń organizowanych w regionie, dlatego warto skorzystać z zaplanowanych rozrywek i spędzić rodzinnie czas.

Podlaskie Pikniki Rodzinne to inicjatywa Samorządu Województwa Podlaskiego. Imprezy odbyły się już m.in. w Łomży, Supraślu, Wyszkach i zawsze przyciągają rzesze mieszkańców.

 

 

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Paulina Tołcz

302220921_5446417568768778_918402209571034263_n.jpg

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook