Dodana: 9 czerwiec 2020 13:29

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2020 13:29

Ponad 3,1 mln dla podlaskich OSP

Rekordowe wsparcie - 3,105 mln zł z budżetu samorządu województwa otrzymają podlaskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego i umundurowania. Uchwałę w tej radni wojewódzcy podjęli w poniedziałek (8.06) podczas XIX sesji sejmiku. 620 tys. z tej kwoty otrzymają jednostki uczestniczące w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Ilustracja do artykułu post_fb_5a.png

To rekordowa kwota dotacji udzielonej przez sejmik województwa podlaskiego na wsparcie OSP. Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego lub umundurowania. Dofinansowanie w wysokości otrzymają jednostki OSP z 92 podlaskich gmin.


- Cieszę się, że rekordowe ponad 3 mln zł z budżetu samorządu województwa trafi do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie - podkreślał marszałek Artur Kosicki - To pieniądze, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. Jednostki te są bowiem często pierwszymi, które zjawiają się na miejscu akcji ratunkowych. Ostatnie pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym pokazały, jak bardzo strażacy-ochotnicy są potrzebni. Dlatego w przyznanej dziś kwocie jest również 620 tys. zł wsparcia dla OSP walczących z żywiołem w BPN. 

Dodatkowo, wsparcie w wysokości 620 tys. zł otrzymają strażacy ochotnicy, którzy pod koniec kwietnia uczestniczyli w gaszeniu pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z budżetu województwa dodatkowe pieniądze trafią do OSP z 32 gmin.


Największą kwotę otrzymają jednostki z gmin Goniądz (90 tys. zł)  i Sztabin ( 68 tys. zł) . Wsparcie przyznano tez m.in. strażakom ochotnikom z gmin Suchowola, Jaświły, Rajgród, Knyszyn (pełna lista dofinansowanych OSP w załączeniu).

Uchwała dotycząca przyznania 620 tys. zł OSP uczestniczącym w gaszeniu pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta jednogłośnie.

Łącznie, wsparcie otrzymały 302 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa podlaskiego. 

 

Aneta Kursa

facebook