Dodana: 29 kwiecień 2019 12:50

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2019 12:50

Pociągiem do Puszczy Knyszyńskiej. Pierwszy w tym sezonie przejazd do Walił za nami

Na trasę Białystok – Waliły powróciły wakacyjne weekendowe pociągi POLREGIO! Od teraz malowniczą trasą przez Puszczę Knyszyńską będzie można jeździć w każdy weekend (w soboty i niedziele) aż do końca września br. W pierwszym w tym sezonie przejeździe uczestniczył w sobotę, 27 kwietnia marszałek województwa Artur Kosicki.  

Ilustracja do artykułu IMG_7177.jpg
  • Sezonowe przejazdy na trasie Białystok - Waliły powróciły dzięki dobrej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z Przewozami Regionalnymi.
  • Poleski i Radunin - tak Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie” ochrzciło pociągi, które będą kursować na trasie.
  • W tym roku oferta PR wzbogacona została o długie weekendy - majowy (27.04-05.05), czerwcowy (20-23.06) oraz sierpniowy (15-18.08).
  • Pociągi weekendowe do Puszczy Knyszyńskiej reaktywowane są po raz czwarty. Tylko w ubiegłym sezonie z oferty skorzystało ponad 5 tys. podróżujących.


Malowniczą trasą z Białegostoku do Walił

Turyści wybierający się na wycieczki do Puszczy Knyszyńskiej będą mieli do dyspozycji po dwie pary pociągów w soboty i niedziele (odjazdy z Białegostoku zaplanowano na godziny: 9:00 i 15:50, z Walił na 10:26 i 16:56). Dodatkowo przez pierwszy tydzień (od 27 kwietnia do 5 maja) pociągi na tej trasie kursować będą codziennie! Tym samym uroki Puszczy Knyszyńskiej pasażerowie będą mieli okazję podziwiać przez całą majówkę. Ale nie tylko, bowiem połączenia do Walił POLREGIO uruchomi również na dwa pozostałe długie letnie weekendy. Pociągi będą kursować codziennie od 20 do 23 czerwca oraz od 15 do 18 sierpnia.

− Trasa ta cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców województwa podlaskiego, jak i turystów. Dlatego Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o uruchomieniu pociągów na tej linii i na majówkę, i w czasie wakacji. Mam nadzieję, że w tym roku z oferty Przewozów Regionalnych skorzysta jeszcze więcej osób,  by móc cieszyć się urokami naszego regionu – podkreślał na sobotniej konferencji prasowej Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Poleskim i Raduninem na Basowiszcza, Siabrouskają Biasiedę czy Święto Grzyba

Ciekawą nowością jest fakt "ochrzczenia" tegorocznych pociągów. - Na wniosek Stowarzyszenia Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie” pociągi zostały nazwane. Para wyjeżdżająca rano nosi nazwę Poleski, natomiast popołudniowa - Radunin. Jako Przewoźnik bardzo cieszymy się, że możemy realizować te przewozy. Niewykluczamy, że z czasem oferta zostanie rozszerzona - mówiła Janina Zyta Wilczewska, Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. 

Dzięki dogodnym przesiadkom w Białymstoku z oferty będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych regionów Polski. Pociągami POLREGIO wygodnie i w dobrej cenie będzie można dojechać na wydarzenia organizowane w miejscowościach leżących na ich trasie przejazdu. Dodatkowe kursy będą uruchamiane na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, Siabrouskają Biasiedę oraz Święto Grzyba.

Bilet dobrych relacji

Tak jak w ubiegłych latach na trasie Białystok – Waliły będzie obowiązywała specjalna taryfa, dzięki czemu ceny biletów wyniosą mniej, niż wynikałoby to z podstawowego cennika Przewozów Regionalnych.  Za przejazd z Białegostoku do Wali zapłacimy 5,30 zł; do Kurian - 2,65 zł, Zajeziernic - 3,25 zł, Żedni - 3,80 zł, a trasa do Sokola Białostockiego wyniesie 4,10 zł.

Tańsze bilety będą mogli kupić także studenci, uczniowie i inne osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych. Bilety są dostępne w kasach oraz poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl i aplikację mobilną POLREGIO. Ponadto można je nabywać na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO, w automatach biletowych, a także w salonikach prasowych KOLPORTERA. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok bilety będzie można kupić u obsługi pociągu bez żadnych dodatkowych opłat.

(oprac. aa)

facebook