Dodana: 13 styczeń 2021 14:46

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2021 10:29

PKS Nova – zmiany w rozkładzie jazdy i nowe połączenia

Przywrócone połączenia Białowieża-Ciechanowiec-Warszawa, a także Łomża-Jedwabne-Radziłów, zawieszone kursy z Łomży do Białegostoku i przez Nadbory do Radziłowa – to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadza spółka PKS Nova z początkiem roku. Od piątku (01.01) funkcjonuje też nowy rozkład jazdy.

Front oszklonego dworca PKS w Białymstoku w śniegu. Przed budynkiem autobus.

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za transport zaznacza, że dobre skomunikowanie naszego regionu jest niezbędne, a to wymaga ciągłego usprawniania.

- Musimy zadbać o zapewnienie takich połączeń, także autobusowych, aby każdy mieszkaniec bez problemu mógł dotrzeć w wybrane przez siebie miejsce przy jednoczesnej minimalizacji kosztów podkreśla.

Jak mówi Andrzej Mioduszewski, prezes PKS Nova, zmiany – oprócz tych związanych z ograniczeniami wynikającymi z panującej epidemii COVID-19 – spowodowane są głównie ideą optymalizacji połączeń autobusowych w regionie.

- Tworzymy nową siatkę połączeń. W tej chwili scalamy działania wszystkich oddziałów spółki w jedno, żeby wyeliminować powielanie kursów na tych samych odcinkach.

Stąd m.in. przywracanie połączeń dalekobieżnych.

- Przykładowo, zamiast dwóch autobusów na krótszych trasach, pojedzie jeden, ale dalej – tłumaczy Mioduszewski.

I tak od poniedziałku (18.01) wracają kursy na trasie: Białowieża-Bielsk Podlaski-Ciechanowiec-Ostrów Mazowiecka-Warszawa. Odjazdy z Białowieży o godz. 4:45 (poniedziałek-sobota), a w weekendy o godz. 6:35. Powrót z Warszawy – godz. 15:00.

Od 11 stycznia zawieszona część połączeń

W drugim tygodniu stycznia, od poniedziałku (11.01) zawieszona zostanie obsługa linii: Łomża-Białystok (godz. 8:00), Łomża-Nadbory-Radziłów (godz. 15:40) oraz – ze względu na fatalny stan nawierzchni drogi – Kruszyniany-Szaciły.

Przywrócony natomiast będzie kurs Łomża-Jedwabne-Radziłów (odjazd o godz. 16:00).

W związku z dużymi zmianami w rozkładzie jazdy, a także dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, PKS Nova zachęca do każdorazowego sprawdzania aktualnych godzin kursowania autobusów na stronie internetowej spółki.


tekst: Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

facebook