Dodana: 19 czerwiec 2020 12:22

Zmodyfikowana: 19 czerwiec 2020 12:22

W Bielsku Podlaskim prawo jazdy również na motocykl

Mieszkańcy Bielska Podlaskiego oraz okolicznych powiatów mogą od środy (17.06) zdobyć uprawnienia do kierowania motocyklem w swoim mieście. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) Białystok ruszył w tamtejszej filii z egzaminami na kategorię A.

Ilustracja do artykułu motor.JPG

Dotychczas w Bielsku Podlaskim egzaminy mogli zdawać tylko kandydaci na kategorię B. Teraz plac manewrowy przy ul. Widowskiej został przystosowany dla egzaminów na kategorię A.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bielskiego i okolicznych powiatów, którzy w sezonie letnim planowali zdobycie takich uprawnień - powiedział w rozmowie z portalem wrotapodlasia.pl, Marek Malinowski - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Upominki i promocje

Pierwszego dnia do egzaminu na kategorię A w Bielsku Podlaskim przystąpi siedmiu chętnych z jednego z okolicznych ośrodków kształcenia kierowców. Każdy ze zdających w tym dniu otrzyma drobne upominki, zaś ośrodek - radar potrzebny przy kształceniu kandydatów, ufundowany przez WORD Białystok.

Białostocki WORD oferuje warunki promocyjne również innym ośrodkom szkolenia kierowców, które zechcą nawiązać współpracę przy tworzeniu grup egzaminacyjnych w filii w Bielsku Podlaskim. To rozwiązanie pozwoliłoby jednego dnia zapewnić miejsca na egzaminie dla większej grupy kandydatów z danego ośrodka. Docelowo WORD planuje przeznaczyć jeden dzień w tygodniu właśnie dla takich grup zorganizowanych. Co ważne, w razie niepowodzenia, zdający może spróbować swoich sił jeszcze tego samego dnia.

źródło: WORD Białystok
fot. Małgorzata Sawicka

facebook