Dodana: 30 kwiecień 2021 11:21

Zmodyfikowana: 1 maj 2021 10:01

Od 1 maja pociągi z Białegostoku do Walił codziennie!

Od 1 maja wracają bezpośrednie pociągi z Białegostoku do Walił. W tym roku kursy będą odbywały się nie tylko w weekendy, a codziennie. To dzięki wsparciu samorządu województwa w kwocie niemal 400 tys. zł. Ostatni raz mieszkańcy regionu taką możliwość mieli 21 lat temu. Pierwszy odjazd ze stacji Białystok o 8:52 w sobotę.

Tył pociągu z napisem Waliły. Na poboczu idą trzy osoby.

 

Historyczny moment

Pociągi na trasie Białystok–Waliły kursowały regularnie przez 114 lat. W 2000 r. linia została zamknięta. Po 16 latach przywrócono połączenia, ale tylko w weekendy.

Codzienne, bezpośrednie pociągi wracają po ponad 20 latach. To historyczna chwila, zwłaszcza dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie. Dzięki tej decyzji wielu z nich będzie mogło łatwiej dotrzeć do stolicy regionu.

Dwie pary pociągów dziennie

Od 1 maja dziennie kursowały będą dwie pary pociągów. Odjazdy z Białegostoku o 4:50 (od poniedziałku do piątku), 8:52 (soboty i niedziele), 15:45 (codziennie). Odjazdy z Walił: 5:49 (od poniedziałku do piątku), 10:27 (soboty i niedziele), 16:51 (codziennie).

Podróżni wysiadający w Waliłach będą mogli skorzystać także z bezpłatnego busa do Gródka.

Puszcza Knyszyńska z okien pociągu

Trasa Białystok-Waliły prowadzi przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej. Pociąg wyrusza z Dworca Głównego w Białymstoku i zatrzymuje się na stacji Białystok Fabryczny, w Kurianach, Zajeziercach, Żedni, Sokolu Białostockim i kończy trasę w Waliłach.

Codzienne pociągi do Walił będą kursowały do 26 września br.


oprac. i fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook