Dodana: 30 kwiecień 2019 15:58

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2019 15:58

Nowe inwestycje w Michałowie. Dla dzieci i sportowców

Ponad 3,7 mln zł ma kosztować budowa boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, z czego prawie 2 mln zł pochodzą z budżetu gminy. Po resztę – ponad 1,7 mln gmina zwróciła sie do Ministerstwa Turystyki i Sportu w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”. Dużo mniej – bo około 100 tys. zł ma wynieść rozpoczynająca się właśnie budowa placu zabaw na osiedlu Kombinatu Rolnego. Ta inwestycja zostanie w całości sfinansowana z budżetu gminy, ale zdaniem burmistrza Michałowa Marka Nazarko jest to obecnie jedno z najpilniejszych zadań gminy. Plac zabaw służył będzie bowiem dzieciom 145 rodzin – mieszkańców 9 bloków na osiedlu Kombinatu Rolnego.

Ilustracja do artykułu plac zabaw1.JPG

Boisko szyte na miarę Jagiellonii

Miejsce na boisko jest już wyznaczone. To miejsce starego, które nie spełnia wymagań jakościowych i technologicznych. Te nowe, o wymiarach 68x105 metrów, ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, z dwumetrową strefą bezpieczeństwa wzdłuż boiska i z bramkami, o nawierzchni sportowej odpornej na czynniki atmosferyczne, będzie spełniało wszelkie wymagania.

- Chodzi o wybudowanie takiego boska, na którym spokojnie mogłaby trenować Jagiellonia Białystok – wyjaśnia zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora.

Przy boisku planowane są boksy dla zawodników rezerwowych, na 14 miejsc siedzących kazdy, piłko-chwyty, ogrodzenie z bramą wjazdową od ulic Sienkiewicza, Leśnej i Piaskowej. A wokół boiska miejsca parkingowe na prawie 40 pojazdów w tym dla niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe.

Do takiego projektu konieczne jest też zakupienie urządzeń do pielęgnacji boiska.

Plac zabaw dla dzieci

- Gdybym miał wymienić obecnie trzy najbardziej palące problemy z punktu widzenia mieszkańców Michałowa, to plac zabaw na osiedlu Kombinatu Rolnego z pewnością byłby jednym z nich – nie ma atpliwości burmistrz Marek Nazarko. - To obecnie najbardziej oczekiwana społecznie inwestycja i cieszę się, że rozpoczynamy prace związane z jej realizacją.

Osiedle Kombinatu Rolnego w Michałowie to głónie 9 bloków, gdzie mieszka 145 rodzin. Jego koszt to  około 100 tys. zł.

 

źródło: Promocja Michałowo

 

facebook