Dodana: 8 listopad 2019 09:01

Zmodyfikowana: 8 listopad 2019 09:01

„Niepodległa do hymnu”! Mazurek Dąbrowskiego na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W dniu Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada, spotkajmy się tuż przed godziną 12. 00 pod białostockim Ratuszem i wspólnie świętujmy! Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątki, a wydarzenie będzie transmitowane przez TVP na antenie ogólnopolskiej.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcy akcji – Biuro Programu „Niepodległa” – chcą przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada, dokładnie w południe, podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

 

źródło: WOAK 
oprac.ak

Zapraszamy do obejrzenia filmu zachęcającego do udziału w ogólnopolskim śpiewaniu Hymnu Narodowego 


niepodlegla.gov.pl

 

facebook