Dodana: 17 styczeń 2019 14:26

Zmodyfikowana: 17 styczeń 2019 14:26

Na ferie zimowe z PKP Intercity

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych, które dla uczniów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczną się w poniedziałek 21 stycznia br. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio ponad 380 pociągom z PKP Intercity można wygodnie i tanio odwiedzić nie tylko największe polskie miasta, lecz również popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw.

Ilustracja do artykułu PKP Intercity.jpg

Składami PKP Intercity dotrzemy do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego pojadą do Zakopanego z Iławy bezpośrednim pociągiem TLK Karpaty. Osoby chcące odwiedzić Beskid Żywiecki mogą skorzystać z weekendowego połączenia IC Soła relacji Białystok – Zwardoń. Pociąg przejeżdża m.in. przez Warszawę i Katowice. Skład IC Daszyński także z Białegostoku zawiezie podróżnych do Żywca. Do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mieszkańcy północno-wschodniej Polski dotrą z Ełku przez Białystok pociągiem IC Słowacki. Po drodze skład zatrzymuje się w Warszawie, Opolu i Wrocławiu. W sezonie zimowym skład ma wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Dojeżdża tam także IC Karkonosze, który rusza z Białegostoku i przejeżdża m.in. przez Warszawę, Łódź i Wrocław. Pociąg obsługuje nowoczesny i komfortowy pojazd PESADart.

Ferie to także doskonały czas, aby zaplanować krótki zagraniczny wypad w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Pociągiem EIC Sobieski dojedziemy z Iławy do Wiednia, przejeżdżając m.in. przez Warszawę i Katowice.


Podróż warto planować z wyprzedzeniem

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów
i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. Zakup w terminie od 20 do 14 dni przed podróżą umożliwia uzyskanie 20% rabatu. Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.


Podróże weekendowe, rodzinne i grupowe

Osoby, które w czasie ferii planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Ferie to okres rodzinnych wypadów, jak również zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. PKP Intercity oferuje przejazdy grupowe dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Wniosek na taki przejazd składa się przez Internet, a czas jego rozpatrywania wynosi maksymalnie pięć dni roboczych. Komplet informacji dot. grupowych wyjazdów znajduje się pod linkiem: www.intercity.pl/przejazdy-grupowe.html.

Warto pamiętać, że jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej.

Bilety dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).


Bezpieczne i sprawne zimowe przejazdy

Niezależnie od warunków pogodowych, jakie będą panować w okresie ferii, PKP Intercity jest przygotowane do sprawnej obsługi podróżnych. Przewoźnik prowadzi stałą kontrolę wszystkich składów, które są odpowiednio zabezpieczone na wypadek nasilających się mrozów. Przewoźnik zadbał o całodobowy serwis i dyżury warsztatów naprawczych. Co więcej, na sześciu głównych stacjach w kraju zapewniono także rezerwowe wagony, które będą wykorzystywane m.in. jako wzmocnienia.

PKP Intercity będzie na bieżąco monitorować frekwencję w pociągach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni składy dodatkowymi wagonami, aby zapewnić jak największą liczbę miejsc siedzących w pociągach. Każdy kto planuje podróż w tym czasie, może na bieżąco obserwować prognozowaną frekwencję w danym pociągu na stronie www.intercity.pl.

facebook