Dodana: 23 luty 2021 13:21

Zmodyfikowana: 24 luty 2021 08:54

Transmisja I Posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP 2021

Województwo Podlaskie przejęło od stycznia br. przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. W środę (24.02) odbywa się pierwsze z posiedzeń. Obrady marszałków dostępne są w formule on-line.

Grafika z zapowiedzią Konwentu Marszałków Województw RP

Zapraszamy do udziału w transmisji on-line obrad Konwentu Marszałków Województw RP.

 

Wśród tematów, które zostaną poruszone znalazły się m.in. projekt Umowy Partnerstwa 2021-2027, Krajowy Plan Odbudowy, wsparcie dla obszarów wiejskich w nowej perspektywie czy stan przygotowań do Wystawy Światowej Expo w Dubaju. 

Szczegółowy program obrad:

Program Konwentu Marszałków RP

Program Konwentu Marszałków RP ciąg dalszyczęść II

 

Konwent Marszałków Województw RP jest ciałem opiniotwórczo-doradczym, które reprezentuje interesy wszystkich 16 województw. Konwent Marszałków RP zawiązany został w 1999 r., równolegle z powstaniem samorządu na szczeblu województwa, a jego zadaniem miało być działanie na rzecz efektywnej realizacji polityki rozwojowej i społecznej w regionach. W jego skład wchodzą marszałkowie wszystkich województw RP, a posiedzenia odbywają się zawsze na terenie województwa, którego marszałek aktualnie przewodniczy Konwentowi.

Więcej informacji o Konwencie Marszałków RP pod przewodnictwem Województwa Podlaskiego znajduje się na stronie: www.wrotapodlasia.pl/konwent 

 

oprac.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

facebook