Dodana: 29 styczeń 2020 08:21

Zmodyfikowana: 29 styczeń 2020 08:21

Terminy konsultacji obwodnicy kolejowej PKP

PKP Polskie Linie Kolejowe zapraszają mieszkańców Białegostoku, Dobrzyniewa Dużego i Wasilkowa na konsultacje w sprawie budowy kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 stycznia w Białymstoku. Kolejne w Dobrzyniewie Dużym (30.01) i Wasilkowie (31.01).

Tor kolejowy.JPG

Jako pierwsi w sprawie budowy obwodnicy będą mieli okazję wypowiedzieć się białostoczanie. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia w sali konferencyjnej siedziby Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku przy ul. M. Kopernika 58 o godz. 18.00.

Kolejne spotkanie odbędzie się w gminie Dobrzyniewo Duże. Inwestor zaprasza 30 stycznia 2020 r. o godz. 18.00. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym przy ul. Szkolnej 14.
Natomiast 31 stycznia PKP PLK zaprasza do konsultacji mieszkańców Wasilkowa. Tu spotkanie rozpocznie się o  godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Polnej 1/4.

Celem konsultacji jest zaprezentowanie nowych wariantów przebiegu planowanej linii kolejowej oraz przedstawienie dotychczas podjętych działań w ramach prac nad wykonaniem studium wykonalności „Budowy Północnej Obwodnicy Białegostoku”. Spotkanie ma mieć charakter otwarty. Organizatorzy liczą na interakcję i zapoznanie się z opiniami białostoczan w zakresie nowych wariantów trasy.

Jednocześnie organizatorzy informują, że aktualnie sprawdzają i analizują pod kątem ewentualnego włączenia do dalszych analiz studialnych warianty zaproponowane przez „Społeczny Komitet Na Rzecz Rozwoju Gminy Dobrzyniewo Duże”.

Z nowymi wariantami przebiegu obwodnicy można zapoznać się po pobraniu plików ⇒ link do strony  
Hasło dostępu to: SWPOB.

 

oprac.ak

 

facebook