Dodana: 26 sierpień 2022 15:01

Zmodyfikowana: 26 sierpień 2022 15:45

Fragment wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 670 oficjalnie otwarty

To ostatni remontowany odcinek kończący modernizację drogi wojewódzkiej nr 670. W piątek, 26 sierpnia podczas oficjalnego otwarcia wstęgę przecinali: Paweł Wnukowski - radny wojewódzki, przewodniczący Komisji Rozwoju, Gospodarki, Infrastruktury i Promocji Sejmiku Województwa Podlaskiego, Mariusz Nahajewski - dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) oraz lokalni samorządowcy. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Województwa Podlaskiego.

Mężczyźni przecinają wstęgę na drodze

Wyremontowany został ponad trzykilometrowy odcinek drogi biegnący od Osowca w kierunku granicy państwa. Była to ostatnia inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 670, kończąca modernizację 20 km odcinka pomiędzy Suchowolą a Dąbrową Białostocką.

– To niezwykle ważny szlak prowadzący od drogi krajowej nr 8 do Dąbrowy Białostockiej, ale także do Lipska i Augustowa. Tą drogą przejeżdża wiele osób, dlatego była ona bardzo zdegradowana. Od 2019 r. systematycznie były przeprowadzane tu modernizacje i w końcu udało się ukończyć całą tę inwestycję – zaznaczył Paweł Wnukowski, radny wojewódzki.

Inwestycja kosztowała ponad 3,4 mln zł. Oprócz nawierzchni zmodernizowane zostały pobocza i zjazdy, wyprofilowano także rowy.

– Każdy mieszkaniec okolicznych miejscowości potwierdzi, że te odcinki wymagały remontu. Sukcesywnie staramy się remontować nasze drogi i odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Tam, gdzie stan dróg jest zły, po prostu w tym miejscu remontujemy, taka jest nasza rola – mówił Mariusz Nahajewski, dyrektor PZDW.

Od początku kadencji zarząd województwa przeznaczył na inwestycje infrastrukturalne w powiecie sokólskim blisko 270 mln zł. Zadowolenia z ukończenia prac nie krył Piotr Rećko, starosta sokólski. 

– Nie byłoby tych inwestycji, gdyby nie marszałek Artur Kosicki, za co serdecznie dziękuję. Jako powiat sokólski mamy świadomość, że te chwile, kiedy są budowane drogi wojewódzkie, to są historyczne chwile. Ta kadencja to cały czas tylko pasmo samych sukcesów, jeżeli chodzi o budowy dróg wojewódzkich – mówił.

Samorządowi Województwa Podlaskiego za wsparcie dziękował Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

– Jesteśmy przy tej kolejnej drodze łączącej nas z drogą krajową. To już ostatnie nasze spotkanie przy otwarciu dróg wojewódzkich na terenie gminy Dąbrowa Białostocka. To jest wspaniały sygnał, że nasza współpraca od samego początku jest owocna – powiedział.

W wydarzeniu wzięli udział także: Romuald Gromacki - członek zarządu powiatu sokólskiego oraz Łukasz Owsiejko i Zbigniew Bałdowski z Rady Miejskiej Dąbrowy Białostockiej.

Droga wojewódzka nr 670 ma długość 71 km. Łączy drogę krajową nr 65 w osadzie Osowiec-Twierdza z granicą państwa w miejscowości Chworościany. W całości biegnie przez teren województwa podlaskiego. W ubiegłym roku zmodernizowany został także odcinek tej drogi biegnący od Goniądza w kierunku Suchowoli, kosztował prawe 4 mln zł i został sfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego.

Paulina Tołcz
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel 
fot.: Paweł Krukowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook