Dodana: 28 wrzesień 2019 09:39

Zmodyfikowana: 28 wrzesień 2019 09:39

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze obchodzili swoją trzecią rocznicę

Wręczenia odznaczeń i awansów pracownikom i funkcjonariuszom, ale przede wszystkim nadanie sztandaru - tak obchodzono w piątek (27.09) Dzień Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku. W uroczystościach uczestniczył Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu KAS.jpg

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. celebrowaną przez Metropolitę Białostockiego Tadeusza Wojdę, następnie przemaszerowano na dziedziniec Pałacu Branickich. W uroczystej zbiórce uczestniczyli m.in.: Wiceminister Finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Tomasz Słaboszowski, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Wiceminister Administracji i Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński, Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski, przedstawiciele podlaskich władz lokalnych i samorządowych, szefowie służb mundurowych z regionu, duchowieństwo oraz reprezentanci instytucji współpracujących z podlaską KAS.

-  Stoimy na straży prawa podatkowego, chronimy przedsiębiorców, ułatwiamy wypełnianie obowiązków podatkowych oraz ścigamy przestępców - mówił Wojciech Orłowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej. W trakcie swojego wystąpienia przybliżył gościom rolę, jaką nowe struktury celno-skarbowe pełniły w ciągu ostatniego roku w zakresie zwalczania wszelkich przejawów przestępczości podatkowej i granicznej. Dyrektor podziękował również podległym pracownikom i funkcjonariuszom za wysiłek, który podejmują w codziennej pracy, za rzetelność i zaangażowanie oraz za inicjatywy, które pozwalają na sprawne realizowanie zadań.

W służbie Ojczyźnie i Obywatelom

Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ jednostka otrzymała sztandar.

-  Przede wszystkim gratuluję tego wspaniałego sztandaru i życzę, aby hasło wyryte na nim zawsze Was prowadziło - nie tylko w służbie, ale także w życiu prywatnym. W imieniu własnym, Zarządu Województwa Podlaskiego, a także mieszkańców bardzo Wam wszystkim dziękuję za codzienny trud, za to, że bardzo często, narażając życie i zdrowie, pełnicie swoje obowiązki - mówił marszałek Artur  Kosicki podczas uroczystości.

Dzień KAS był też tradycyjnie okazją do uhonorowania tych, którzy wzorowo wykonują obowiązki służbowe i swoją postawą przyczyniają się do pozytywnego wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas uroczystej zbiórki odznaczeniami oraz medalami za długoletnią służbę wyróżnionych zostało 85 pracowników i funkcjonariuszy oraz osób współpracujących z Izbą Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Podczas uroczystości można było obejrzeć ekspozycję poświęconą stuleciu skarbowości w Polsce, wystawę gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem (CITES), a także  zobaczyć sprzęt, którym na co dzień posługuje się Służba Celno-Skarbowa.


aa

facebook