Dodana: 19 luty 2021 13:23

Zmodyfikowana: 19 luty 2021 15:46

Caritas pomaga w rozliczeniach z fiskusem

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich, którzy potrzebują pomocy księgowej przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym. W siedzibie organizacji można skorzystać z bezpłatnej porady przy wypełnianiu zeznania podatkowego PIT.

Grafika informująca o możliwości przekazania jednego procenta podatku na rzecz Caritas.

- Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku można przynieść swój PIT, a nasz dział księgowości pomoże go rozliczyć - informuje Agata Papierz, rzecznik białostockiej Caritas -Natomiast tym, którzy chcą rozliczyć się przez Internet również wychodzimy na przeciw. Na naszej stronie www.bialystok.caritas.pl w zakładce 1% można pobrać bezpłatnie potrzebne formularze lub rozliczyć się online – dodaje.

Ks. Jerzy Sęczek – dyrektor Caritas zachęca również do przekazania jednego procenta podatku na rzecz osób najbardziej potrzebujących, którym na co dzień niosą pomoc pracownicy i wolontariusze organizacji.

- Jeden procent jest ważny, kiedy planujemy stałe działania, kiedy chcemy przewidzieć wydatki i zaplanować budżet tak, żeby ta pomoc była jak najbardziej skuteczna i – przede wszystkim – stała. A pomagamy wszystkim grupom społecznym: dzieciom, młodzieży, seniorom, osobom chorym i niepełnosprawnym, bezdomnym, uzależnionym, samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym czy osobom ubogim i wykluczonym oraz uzależnionym -mówi ks. Sęczek.

W 2020 r. dzięki wsparciu z jednego procenta podatku Caritas Archidiecezji Białostockiej pomogła tysiącom osób potrzebujących prowadząc dwadzieścia placówek i realizując ponad trzydzieści różnego rodzaju akcji i programów pomocowych na terenie województwa podlaskiego. We współpracy z Caritas Polska wsparcie międzynarodowe otrzymali również poszkodowani w różnego rodzaju kataklizmach i katastrofach m.in. w Bejrucie, Chorwacji czy na Lesbos.

źródło: Caritas Archidiecezji Białostockiej
oprac.: Władysław Tokarski

 

facebook