Dodana: 18 październik 2020 19:39

Zmodyfikowana: 18 październik 2020 19:39

Blisko 3 mln zł na remont drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka – Krynki

Usprawni komunikację, ułatwi przejazd i poprawi bezpieczeństwo ruchu. Remont drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka – Krynki rozpocznie się 23 października. Podczas czwartkowej (15.10) konferencji w Starej Kamionce w powiecie sokólskim Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, zainaugurowała przedsięwzięcie. Towarzyszyli jej radny wojewódzki Paweł Wnukowski oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP.

Grupa osób stojąca przed mikrofonami podczas konferencji na zewnątrz.

Łączna długość odcinków remontowanej drogi będzie wynosiła 2,61 km (pierwszy: Drahle – Stara Kamionka i drugi: Stara Kamiona - w stronę Krynek). Wartość realizacji  to ponad 2,9 mln zł brutto.

Jak zaznaczyła Wiesław Burnos, planowa droga jest kontynuacją nowej trasy tworzonej na potrzeby budowanego w Sokółce wiaduktu.

- Budowa wiaduktu w Sokółce jest największą publiczną inwestycją od kilkudziesięciu lat. Miał być budowany przez 26 miesięcy, udało się to skrócić o jeden rok  - powiedziała.

Podkreśliła, że budowa obiektu zlikwiduje „czarny punkt na mapie komunikacyjnej Sokółki”, jakim jest przejazd kolejowy na ulicy Kryńskiej, wymuszający od kierowców samochodów osobowych długie postoje.

Grafika z napisem: 2 887 960 zł z budżetu  województwa na remont drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka-Krynki. W tle na niebiesko samochód.

Dzięki inwestycji Sokółka i Kamionka Stara zostaną połączone drogą, która nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także usprawni ruch. Inwestycja ta łączy gminę Sokółka z innymi gminami powiatu sokólskiego, gminą Krynki oraz Szudziałowo, a dalej do przejścia granicznego w Bobrownikach, a także do gminy Supraśl.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu sokólskiego odczują w niedługim czasie poprawę komfortu i bezpieczeństwa na tych drogach – powiedział podczas konferencji Paweł Wnukowski.

Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki, podkreślała fakt, że nowa droga nie tylko zwiększy przepustowość ruchu, ale także znacząco wpłynie na bezpieczeństwo jej użytkowników.

- Ten szlak drogowy nie tylko wesprze przepustowość wiaduktu, ale połączy część południową, nie tylko powiatu, ale województwa podlaskiego z częścią północną – zaznaczyła.

Mariusz Dąbrowski podkreślił wagę realizowanej inwestycji, postrzegając ją z perspektywy transportu międzynarodowego. 

-  Główna brama Unii Europejskiej, brama brzeska i przejście Terespol-Brześć już jest zakorkowane. Granica wschodnia potrzebuje alternatyw. Jedną z nich może być Kuźnica, co za tym idzie Sokółka, która może obsługiwać ruch kontenerowy na Jedwabnym Szlaku – powiedział  Mariusz Dąbrowski.

Zakończenie remontu drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka – Krynki planowane jest na drugą połowę grudnia br.

W konferencji wzięli udział także: Józef Sulima - dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Piotr Rećko - starosta sokólski, Piotr Bujwicki – przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce, Jarosław Panasiuk oraz Karol Krokos, radni sokólskiej Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Rady Powiatu Sokólskiego.

Paulina Dulewicz, Małgorzata Sawicka

fot. Małgorzata Sawicka

facebook