Dodana: 17 czerwiec 2019 15:54

Zmodyfikowana: 17 czerwiec 2019 15:54

Ambasador Republiki Białorusi w RP z wizytą u marszałka

Marszałek Artur Kosicki spotkał się w poniedziałek (17 czerwca br.) z nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Białorusi w RP – Władimirem Czuszewem. To pierwsza wizyta dyplomaty w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Władimirowi Czuszewowi towarzyszyła Konsul Generalna RB w Białymstoku – Ałła Fedorova.

Ilustracja do artykułu Spotkanie Marszałka Województwa Podlaskiego z Ambasadorem Białorusi-2.jpg

Władimir Czuszew pełni funkcję Ambasadora Republiki Białorusi w RP od marca tego roku. Spotkanie miało więc charakter zapoznawczy i pozwoliło przedstawicielowi naszych wschodnich sąsiadów zapoznać się ze specyfiką regionu i porozmawiać m.in. o współpracy pomiędzy Podlaskiem i Obwodem Grodzieńskim.

- Nasze wzajemne kontakty służą poprawie i wzmacnianiu dobrosąsiedzkich relacji. Kanał Augustowski, Puszcza Białowieska, to wspólnota, o którą musimy dbać i zabiegać o jej rozpoznawalność w świecie – mówił podczas spotkania marszałek Artur Kosicki

Marszałek podkreślił również, jak ważne są wspólne projekty. Zarówno te, realizowane przez instytucje, organizacje, jak i samorządy. Bardzo ważne są też projekty o szerszym wymiarze – np. modernizacja i rozbudowa przejść granicznych, rozwijanie połączeń transportowych.

Ambasador wyraził zadowolenie z podpisania przez władze województwa podlaskiego i obwodu grodzieńskiego priorytetów współpracy na lata 2019-2021 (Pisaliśmy o tym TUTAJ )
Władimir Czuszew podziękował również marszałkowi za współpracę na rzecz rozwijania partnerskich kontaktów na polsko-białoruskim pograniczu.

 

źródło: Biuro Współracy z Zagranicą UMWP
oprac.ak/red.is

facebook