Dodana: 21 lipiec 2020 15:22

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2020 15:25

XXV Festiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów (24-26.07)

Koncerty, pokazy sztuki ludowej, spektakle, warsztaty rękodzielnicze i wiele innych atrakcji – w najbliższy piątek (24.07) już po raz dwudziesty piąty rozpocznie się jedna z najbardziej znanych imprez folkowych w Polsce - Festiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów. Wydarzenie potrwa do niedzieli (26.07).

Ilustracja do artykułu FCZ-25_logo-CZERWONY-Q.jpg

Przez kolejne lata Festiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest  jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się dziewięć zespołów muzycznych  z Polski.
Zagrają m.in. Tęgie Chłopy, Masala Soundsystem, Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Fedaków, Czeremszyna, Hiłoczka i VOO VOO. Festiwal Czeremcha, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle,  warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz  piętnasty  w  historii festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy  Giena Mientkiewicza i Jana Kuronia.
Obędzie się pokaz filmu „Ginące rzemiosła, oraz obrzędu wypiekania ciasta weselnego Korowaja. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną opowiadającą o Prawosławiu.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Koncerty festiwalowe, konferencję, obrzęd będzie można obejrzeć w streamingu na stronie internetowej festiwalu ( link do strony znajduje się tutaj), na facebooku (link do profilu na fb festiwalu znajduje sie tutaj) oraz w TV Podlasie TVK Hajnówka.
Koncerty będą  transmitowane na antenie Radia Białystok w dniach
24 -25.07.2020  w godzinach 19.00  – 22.00.
Dnia 26.07.2020 r. program w Radio Białystok „Podróże po kulturze” będzie poświęcony festiwalowi.

źródło: Festiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów
oprac. Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook