Dodana: 30 sierpień 2019 09:55

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2019 09:55

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego

Począwszy od 1 września, przez pięć niedziel w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, ul. Kościuszki 2, po mszy św. o godz. 19.00 usłyszymy wybitnych wykonawców znanych w kraju i za granicą. Koncerty będą się odbywać w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Ilustracja do artykułu organ-4355592_960_720.jpg

Zainaugurowany w 2005 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Festiwal wpisując się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa podlaskiego stał się wyróżniającą je wizytówką na mapie artystycznych ośrodków Polski, miejscem przyciągającym wspaniałych artystów z Polski i z zagranicy. Festiwal jako lokalna artystyczna marka i wyjątkowy muzyczny produkt jest doskonałą formą promocji miasta, naszego regionu i walorów turystycznych województwa podlaskiego w Polsce i w Europie. Od 2005 roku w ramach 14 edycji Festiwalu odbyły się 63 koncerty z udziałem ponad 200 wspaniałych wykonawców m. in. z Polski, Wysp Alandzkich, USA, Japonii, Rosji, Niemiec, Belgii, Litwy, Białorusi, Danii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Włoch. Koncertów wysłuchało ponad 11 tysięcy słuchaczy.                                      

- Nasze muzyczne święto ropoczniemy 1 września uroczystym koncertem inauguracyjnym, który  wykonana Radosław Pachołek - alt,  Tubicinatores Gedanenses - gdański kwartet trąbek naturalnych z kotłami historycznymi oraz Baroque Collegium Musicum podlaska orkiestra instrumentów historycznych – zachęca  dyrektor artystyczny MFMOiK im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie Dariusz Hajdukiewicz

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

mat.org
oprac.
ak
fot.pixabay

facebook