Dodana: 21 marzec 2019 12:12

Zmodyfikowana: 21 marzec 2019 13:38

XV edycja Konkursu Papieskiego „Dar na stulecie”

To największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap konkursu zaczyna się 25 lutego br.

Zdjęcie przedstawia plakat Konkursu. Widać na nim z prawej strony dłonie kilkunastu osób z różnych nacji wyciągniętych przed siebie i tworzących rodzaj okręgu. Z lewej strony logo konkursu i napis: dar na  stulecie, XV konkurs papieski

W konkursie, co roku uczestniczy około 6 tyś. młodzieży, w wieku ponadgimnazjalnym, ich nauczyciele i rodzice na terenie całej Polski.

PIERWSZY ETAP
Od 25 lutego do 24 marca 2019 - polega na rozwiązaniu quizu on-line. Można go rozwiązać z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu (przez cały miesiąc). Aby rozwiązanie quizu było możliwe, należy się zarejestrować, klikając w zakładkę „Weź udział w konkursie”. Wszyscy, którzy udzielą minimum 51 % poprawnych odpowiedzi (tj. 11 na 20 pytań), zostaną zakwalifikowani do etapu II.

DRUGI ETAP
1 kwietnia 2019 - test on-line wielokrotnego wyboru. Atrakcyjność tego etapu polega na tym, że wszyscy uczestnicy rozwiązują go w jednym momencie. Uczniowie wypełniają test złożony z 30 pytań w czasie 30 minut. Jest on także trudniejszy pod względem merytorycznym. Około 20 osób (w zależności od wyników testu) z każdego regionu z najwyższą liczbą punktów przechodzi do etapu III.

TRZECI ETAP
Od 5 kwietnia do 26 kwietnia 2019 - napisanie eseju na jeden spośród kilku tematów podanych na stronie internetowej Konkursu. Autorzy najlepszych prac w każdym regionie zostaną zaproszeni do finału Konkursu.

FINAŁ
18 maja 2019 - obrona eseju przed specjalnie powołaną do tego komisją. Finały będą odbywały się w miastach od których pochodzą nazwy regionów. Zwycięzcy Konkursu w poszczególnych regionach  w nagrodę wyjeżdżają na wycieczkę do Rzymu.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin na stronie: www.konkurspapieski.pl 

Patronat medialny: Wrota Podlasia

facebook