Dodana: 6 październik 2019 08:14

Zmodyfikowana: 6 październik 2019 15:12

„W żółtych płomieniach liści” - trwa festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

Utalentowana młodzież, znakomite jury, ciekawe recitale – w Białymstoku, od piątku ( 4.10) trwa Festiwal Piosenki Literackiej im.Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści"

Ilustracja do artykułu Hanna Śleszyńska.jpg

Organizowany od jedenastu lat festiwal jest okazją do promocji piosenek z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a także do odkrywania młodych talentów. Podczas trzech zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej.

- W swojej pracy Łucja Prus kierowała się dewizą, że piosenka nie może być o niczym i nie może być wykonana byle jak. I tę jej dbałość o wysoki poziom artystyczny i o kulturę słowa doceniali znakomici twórcy, którzy z nią współpracowali. Byli to znakomici kompozytorzy, ale także twórcy tekstów, wśród nich Agnieszka Osiecka – podkreśla dyrektor WOAK Barbara Bojaryn-Kazberuk. – Ideą tego festiwalu jest dbałość o wysoki poziom artystyczny, o jakość polskiej piosenki i o słowo.

W sobotę ( 5.10) odbyła się częśc konkursowa. O zwycięstwo walczyło  22 młodych wykonawców, w tym również silna ekipa – aż 6 osób z województwa podlaskiego.  Występy oceniło profesjonalne jury w składzie: Włodzimierz Nahorny, Anna Stankiewicz, Janusz Strobel i Jan Wołek. Konkursowy dzień o godz. 20:00 zakończył wieczorny recital znakomitego twórcy Piotra Bukartyka.

W niedzielę, 6 października, odbędzie się zakończenie festiwalu i koncert galowy z udziałem laureatów tegorocznej edycji oraz poprzednich: 9. edycji – Izabeli Szafrańskiej oraz 10. edycji – Pauliny Serwatki . Zwieńczeniem całego festiwalu będzie koncert „Punkt widzenia” w wykonaniu pierwszej damy polskiej piosenki  – Ireny Santor.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Związku Artystów Scen Polskich, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Program 11. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”

4.10 (piątek) – Spodki WOAK w Białymstoku, ul. św. Rocha 14
20.00 – recital Hanny Śleszyńskiej
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

5.10 (sobota) – Spodki WOAK w Białymstoku, ul. św. Rocha 14
12.00 – Przesłuchania Konkursowe (wstęp wolny)
20.00 – recital Piotra Bukartyka 
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu 

6.10 (niedziela) – Kino Forum BOK, ul. Legionowa 5 
17.00 – Koncert Galowy z udziałem laureatów 11. edycji, laureatki 9. edycji Izabeli Szafrańskiej oraz laureatki 10. edycji Pauliny Serwatki
około godz. 19.30 – recital Ireny Santor „Punkt widzenia” 
Bilety: 60 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu

 

 

Szczegóły można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury - link do strony znajduje się TUTAJ 

 

źródło: WOAK
oprac.ak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook