Dodana: 8 luty 2020 15:10

Zmodyfikowana: 8 luty 2020 15:10

Trwa 28. edycja Karnawał Dance Fest!

W sobotę (8.02) w Białymstoku rozpoczęło się wielkie święto tańca, organizowany przez Podlaski Instytut Kultury, Karnawał Dance Fest. Eliminacje odbywają się w hali Zespołu Szkół Rolniczych. Startuje w nich ponad 70 prezentacji i ponad 60 formacji. Na scenie wystąpi około 700 tancerzy, głównie z województwa podlaskiego, ale też m.in. z Gliwic czy Siedlec. To jedna z największych i najstarszych imprez tanecznych w północno-wschodniej Polsce.

Ilustracja do artykułu kdf-1.jpg

– Kategorie dają tancerzom szansę na pokazanie prawie wszystkich choreografii. Mogą się zaprezentować debiutanci w dwóch kategoriach wiekowych, a także formacje street dance, show dance i performing art, czyli wszystkie możliwe style tańca – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, koordynatorka tegorocznej edycji KDF.

Finał zawodów odbędzie się 9 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. To dla młodych tancerzy wielkie wydarzenie, bowiem stwarza możliwość zaprezentowania się na prawdziwej, profesjonalnej scenie.

– Liczymy na dobrą zabawę, liczę na to, że dzieciaki miło spędzą czas. Oczywiście rywalizacja jest też fajna – podkreśla Karolina Bujnowska prowadząca Studio Tańca „Top Ten” w Białymstoku.

Uczestnicy Karnawału walczą o Grand Prix oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Ocenia ich  profesjonalne jury. W tym roku to Iwona Orzełowska – choreografka, pedagożka, scenarzystka, reżyserka, założycielka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Siedlcach, Paweł Sokołowski –topowy tancerz hip hop dance i house dance w Polsce oraz Piotr Jeznach – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku taniec, gdzie obecnie wykłada taniec współczesny oraz plastykę ruchu scenicznego.

 

Więcej informacji o Karnawał Dance Fest można znaleźć na stronie www.karnawaldf.pl .

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.ak
fot. archiwum Wrót Podlasia

facebook