Dodana: 9 lipiec 2020 08:23

Zmodyfikowana: 9 lipiec 2020 08:23

SBF 2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór Specjalny feat. Bartek Grzanek Band w Suwalskim Ośrodku Kultury

Tegoroczną edycję Suwałki Blues Festival uniemożliwił koronawirus SARS-Cov-2. Choć organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania festiwalu to blues wciąż brzmi. Dlatego już 11 lipca w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK czeka nas wielkie bluesowe wydarzenie. Będzie to wieczór specjalny z twórczością Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej.

Ilustracja do artykułu TRIBUTE_1920x1080.jpg

W hołdzie Jubilatowi, który w tym roku skończył 75 lat, w Polsce jest planowany cykl imprez koncertowych pod hasłem „Tribute to Eric Clapton” z udziałem wybitnych wokalistów i instrumentalistów. Koncertem inaugurującym ten wyjątkowy cykl będzie SBF 2020. Tribute to Eric Clapton.
Autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana wykona Bartek Grzanek, wokalista i gitarzysta, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski, Przemek “Bęben” Kuczyński i Paweł Serafiński.

Eric Clapton, dziś niekwestionowana ikona światowej muzyki rockowej i jeden z najbardziej uznanych gitarzystów wszechczasów,  30 marca 2020 roku kończy 75 lat!
Jako jedyny artysta w historii został trzykrotnie uhonorowany członkostwem Rock and Roll Hall of Fame.
Ma w swoim dorobku 18 nagród Grammy! Jego twórczość wywarła ogromny wpływ na kilka pokoleń artystów na całym świecie. Także w polskim środowisku muzycznym Clapton cieszy się niezwykłą estymą.

 

Koncert SBF 2020. Tribute to Eric Clapton feat. Bartek Grzanek Band w Suwalski Ośrodek Kultury już 11 lipca 2020 r. poprowadzi Jan Chojnacki.
Koncert poprzedzi prezentacja Suwałki Blues Mazda Drift 2020 tradycyjnie przed budynkiem Suwalskiego Ośrodka Kultury.

11 lipca 2020 (SOBOTA), godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 20 zł 
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury
w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym w ramach którego każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany
do wypełnienia i przekazania pracownikowi obsługi widowni Oświadczenia o stanie zdrowia.

Więcej informacji: https://bit.ly/3eJOZxW

FB: https://www.facebook.com/events/600787237222206/

Współorganizatorem wydarzenia jest województwo podlaskie

------- BARTEK GRZANEK BAND -------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bartek Grzanek - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1 998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie s upporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce

Mirosław Wiśniewski - jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym - znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Przemek “Bęben” Kuczyński  - muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju. Ma również na swoimm koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona “101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu "Perkusista".

Paweł Serafiński - Wirtuoz organów Hammonda - Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w 1973r. Laureat wielu nagród jazzowych m.in. Nagroda Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani” i Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana (rok 1997, 2001 i 2004) Wykładowca w Łódzkiej PWSFTiTV (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna). Wielokrotnie wyróżniony w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

źródło: Suwalski Ośrodek Kultury
oprac. Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook