Dodana: 31 styczeń 2019 11:43

Zmodyfikowana: 31 styczeń 2019 11:46

PATRONAT. Biegun zimna

Od 8 do 10 lutego jako Fundacja „Kierunek Ultra” organizuje trzydniowy Festiwal biegów, filmów i spotkań - Biegun Zimna. W programie spotkania z ciekawymi podróżnikami, filmy – ale przede wszystkim wspólne bieganie.

Ilustracja do artykułu baner-biegun.jpg

Impreza składa się z kilku bloków:

8 luty – godz. 19.00 -  bieg nocny „Nocny patrol” na dystansie 12,5 km. Ścieżka prowadzi traktem, lasem, szutrem, zero asfaltu, a wszystko w sąsiedztwie Wigierskiego Parku Narodowego. Start i meta w położonej na skraju lasu pensjonacie Sowa w Lipniaku (ok 10 km od Suwałk). Ognisko rozpoczyna i kończy bieg.

9 luty – godz. 10.00. Biegówki na biegunie – bieg narciarski stylem klasycznym o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki, dystans 12 lub 4 km, impreza dla małych i dużych dzieci. Bieg odbędzie się na trasie Papiernia na specjalnie przygotowanej do tego pętli.

9 luty – godz. 12.00  -  spotkania i projekcje filmowe w ramach Lądek Film Tour w Hotel Loft, Suwałki.

10 luty – godz. 10.00 -Śnieżna Odyseja – bieg na dystansie 27 km ścieżkami północnej części Wigierskiego Parku Narodowego. Nieodkryte przez wielu miesjce, szczególnie zima, gdzie lodowiec pozostawił po sobie ślady w postaci licznych kemów, moren, pagórków; będzie las, będzie szutr, droga… najbardziej pofałdowana część WPN. Start i meta – Sowa Lipniak, do 14ej czekamy na śmiałków.

Zaproszeni goście:

Dariusz Strychalski - biegacz Ultra, szef Fundacji Darka Strychalskiego „Zwycięzca”, która wspiera dziłania sportowe szczególnie wśród osób niepełnosprawnych,

Zuzanna Andryczuk i jej projekt Korona Ziemi - Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua,

Karol Żuber Zubrzycki -  Żubr w Naturze – podróżnik, który przekracza granice, by realizować swoje marzenia,

Gniewomir Maiski Skrzysiński – Biegacz Ultra, zapalony wegan, autor bloga gniewomir.in - Myśl Jedz Biegaj - pojawi się z promocją swojej ostatniej książki „Bieganie na weganie”

W trakcie Biegunu Zimna odbędzie się tez otwarcie wystawy fotografii Agnieszko Koziak z Białegostoku – „Biegacze 2018”. 

Spotkania będą przeplatane projekcją filmów w ramach Lądek Tour Festiwal – 3 filmy z ubiegłorocznego Festiwalu  Górskiego im A. Zawady :

„Mira”, czyli historia prostej dziewczyny z Nepalu, która osiąga niebywały sukces w świecie biegów górskich,

„Big World” – impresja filmowa o wyprawie supem ojca z synem nurtem nepalskiej rzeki,

„Loved By All: The Story of Apa Sherpa”  - historia jednego z najsłynniejszych szerpów (tragarzy), który na szczycie Mont Everestu był 21 razy.  

Wiecej informacji na www.biegunzimna.pl.

(opr.mk) 

facebook