Dodana: 22 czerwiec 2020 12:59

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2020 12:59

Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów już działa

Projekt Stowarzyszenia Szukamy Polski inspirującego wiele działań na rzecz aktywności podlaskich seniorów, zdobył uznanie w Programie ASOS 2020 i wkrótce rozpocznie realizację przedsięwzięcia skierowanego do przedstawicieli Rad Seniorów w województwie podlaskim.

Ilustracja do artykułu logo-512x512.png

- Powołujemy Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów (OWPRS), który  umożliwi zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy, podnoszenia wiedzy i kompetencji społecznych przedstawicieli wszystkich rad w regionie.  A przy okazji wesprze Rady finansowo – w formie voucherów na rozwój – informuje Bożena Bednarek, koordynatorka projektu.  
OWPRS pomoże też  w promocji – powstaną profesjonalne wizytówki filmowe każdej Rady, artykuły prasowe, nagrania radiowe. Ośrodek będzie  organizował warsztaty, doradztwo z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdej Rady  i dwa wyjazdowe seminaria szkoleniowo-integracyjne.  Dodatkowo będzie inspirował grupy nieformalne do organizowania nowych rad.

Efektem wspólnej pracy organizatorów i przedstawicieli Rad uczestniczących w projekcie będzie też przygotowanie i opublikowanie Poradnika Podlaskich Rad Seniorów "Pytania i odpowiedzi". Organizatorzy mają nadzieję na wspólne korzyści oraz wymianę wiedzy i doświadczeń i integrację Rad.  Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, przewidują różne formy kontaktu – wirtualne, telefoniczne oraz osobiste spotkania z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


Biuro Ośrodka Wspierania Podlaskich Rad Seniorów mieści się w Białymstoku przy ul. św. Rocha 10 lok.306 i zaprasza od poniedziałku do czwartku w godz.10.00-13.00. Kontakt i zgłoszenia do projektu: owprs2020@gmail.com 

 

źródło: Stowarzyszenie Szukamy Polski
oprac. Aneta Kursa 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook