Dodana: 25 luty 2019 11:56

Zmodyfikowana: 26 luty 2019 08:49

Nowe technologie w służbie laboratoriom – konferencja dla branży spożywczej

Konferencja „LabTech - przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach” już 7 marca w Białymstoku. Wydarzenie skierowane jest do branży spożywczej i ma na celu polepszenie jakości i kontroli produktów wytwarzanych w naszym województwie.

Ilustracja do artykułu Konfernecja_solution4Labs_ fot. Solution4Labs.jpg

Konferencja „LabTech - przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach” odbędzie się 7 marca w Białymstoku w Centrum Konferencyjno-Coworkingowym SoftwareHut przy ul. Sienkiewicza 112 i będzie koncentrowała się na wyzwaniach w laboratoriach z branży spożywczej. Rejestracja na konferencję jest bezpłatna. Aby wziąć udział w konferencji wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.solution4labs.com/pl/konferencja-labtech/ do 4 marca.

Tematyka konferencji w głównej mierze skupi się na możliwościach i zaletach innowacyjnych rozwiązań IT, w tym na Laboratory Information Management Systems (LIMS) – systemach wspierających laboratoria. Eksperci przybliżą zalety oprogramowania SampleManager LIMS™ oraz LES i SDMS. Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie regulacji prawnych, jak również kwestie integralności, zgodności i bezpieczeństwa danych w laboratoriach. Specjalista z PwC opowie o możliwościach finansowania tych innowacyjnych rozwiązań w Polsce, natomiast przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przedstawi najnowsze informacje o naborach do programów unijnych z RPO Województwa Podlaskiego.  Będzie to również okazja do osobistego przetestowania gogli AR - HoloLens - firmy Microsoft - i sprawdzenia jak można je wykorzystać w warunkach laboratoryjnych.

- Konferencja adresowana jest do firm, specjalistów i osób pracujących na co dzień w laboratoriach. Chcemy podzielić się z naszymi gośćmi nie tylko bogatym doświadczeniem z wdrożeń w sektorze LabTech – systemów LIMS w laboratoriach na całym świecie. Chcemy również pokazać, jakie olbrzymie możliwości dają nowe technologie i że otwarcie się na innowacyjne rozwiązania w laboratoriach przynosi realne korzyści – mamy na to dowody, w postaci statystyk zebranych przez naszych Klientów. Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej konferencji  – komentuje Paweł Gawkowski, Chief Operating Officer Soultion4Labs, spółki z Grupy Kapitałowej TenderHut, zajmującej się wdrażaniem systemów do zarządzania laboratoriami LIMS.

Więcej szczegółów na temat konferencji dostępnych jest na stronie www.solution4labs.com. Organizatorami konferencji są Solution4Labs oraz Thermo Fisher Scientific™. Solution4Labs to polska spółka należąca go Grupy Kapitałowej TenderHut, świadcząca usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do specyficznych potrzeb laboratorium. Specjalizuje się w tworzeniu na zamówienie modułów zintegrowanych z systemami LIMS czołowych dostawców i dopasowywanie ich do specyficznych potrzeb klienta. Thermo Fisher Scientific™ jest czołowym dostawcą sprzętu laboratoryjnego oraz producentem oprogramowania laboratoryjnego, generującym przychody w wysokości 20 mld dolarów i zatrudniającym ponad 70 000 pracowników w 50 krajach na całym świecie.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

mat. od org.

facebook