Dodana: 21 marzec 2019 12:12

Zmodyfikowana: 21 marzec 2019 13:43

“MELPOMENA 2019” – zmagania teatralne młodych aktorów

W maju br. w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się 4. edycja Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „MELPOMENA 2019”. W przeglądzie rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt grup, które przedstawiają najciekawsze spektakle ze swojego repertuaru. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

Zdjęcie przedstawia głowę osoby, która dłońmi zasłania oczy i usta. Na pierwszej ma namalowane oczy, a na drugiej usta. Na dole zdjęcia napis: Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „MELPOMENA 2019”

Konkurs skierowany jest do zespołów teatralnych, których członkami są uczniowie i wychowankowie placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także młodzież współpracującą z w/w zespołami z terenu woj. podlaskiego.

W ramach „Melpomeny” odbędą się także dwa konkursy recytatorskie: Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” oraz  XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży, dedykowany gimnazjalistom oraz uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego.

„MELPOMENA 2019” odbędzie się w dniach 13 - 18 maja 2019 r. Konkursowy przegląd spektakli zaplanowano od 13 do 16 maja, 17 maja scena należeć będzie do uczestników konkursów recytatorskich, natomiast uroczysty finał – Gala z Melpomeną – odbędzie się 18 maja 2019 r.

Zgłoszenia grup teatralnych do FORUM „MELPOMENA 2019” należy przesyłać (pocztą tradycyjną na adres organizatora, faxem lub drogą mailową) w terminie do 30 kwietnia 2019 r. zaś do eliminacji powiatowych i gminnych konkursów recytatorskich do 6 maja br.. Wszelkie niezbędne dokumenty (regulaminy, karty zgłoszeń) znajdują się na stronie internetowej www.bibliotekajuchnowiec.pl w zakładce MELPOMENA lub pod podanym linkiem.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

na podst. mat. od org.

facebook