Dodana: 1 kwiecień 2019 11:05

Zmodyfikowana: 8 kwiecień 2019 22:25

Już w kwietniu Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki „Na Pograniczu kultur”

8. edycja Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur” odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia br., w przestrzeni Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki oraz Białostockiego Teatru Lalek. Wydarzenia te pozwolą mieszkańcom województwa na bezpośredni kontakt z autorami i wydawcami książek.

Ilustracja do artykułu 8MFK.jpg

Wydarzenia skierowane są nie tylko do dorosłych miłośników książek, ale także do dzieci i młodzieży z Białegostoku i województwa podlaskiego. W ofercie programowej znajdują się m.in. prezentacje nowości wydawniczych, spotkania autorskie, działania edukacyjne (warsztaty, zajęcia dla dzieci i młodzieży) oraz konkursy i imprezy towarzyszące.

Organizatorzy chcą by wydarzenia stały się ważnym elementem w kształceniu nawyków potrzeby sięgania po książkę i świadomego jej wyboru. Zgodnie z przyjętym  założeniem, tegoroczna edycja, a także kolejne odsłony Targów Książki oraz Festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”  w Białymstoku  mają stać się czołową imprezą dedykowaną wszystkim czytelnikom w tej części Polski.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania około 90 wydawców z całej Polski (m.in. Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Literackie, Agora S.A., Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwa Sejmowe, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Edycja Świętego Pawła, Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze) oraz wystawców z zagranicy (Białoruś).

Podczas Festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”  odbędzie się 40 spotkań autorskich. W tym wielkim święcie literatury udział wezmą m.in.: Chris Carter, Jerzy Bralczyk, Lucyna Kirwil, Mariusz Szczygieł, Marcin Wicha, Joanna Bator, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Krzysztof Szubzda, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Grzegorz Kasdepke.

Targom i Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa „Kreską polskich i szwedzkich ilustratorów” przygotowana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, którą będzie można obejrzeć w kwietniu w foyer Białostockiego Teatru Lalek.

Organizatorzy: Fundacja Sąsiedzi, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki, Białostocki Teatr Lalek.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

mat. od org.

facebook