Dodana: 11 lipiec 2019 10:42

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2019 10:42

IV Międzynarodowy Festiwal Bajek

W lipcu, po raz czwarty przeniesiemy się Krainę Baśni. Poszukamy pirackich skarbów na Pewnej Wyspie, zajrzymy na Drugą Stronę Lustra, sprawdzimy co kryje się w Tajemniczym Ogrodzie. Przejść Bajkową Drogę pomogą aktorzy, muzycy, cyrkowcy i lalkarze, artyści z Polski, Białorusi, Ukrainy. Fundacja ONI – TO MY zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Bajek.

Logo festiwalu Usmiechnieta księżniczka .jpg

Bajek można posłuchać, bajki można zobaczyć, bajek można dotknąć, do bajki można wejść, bajkę można stworzyć.

Festiwal Bajek nie ma żadnych granic, zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

25/07 g.15:00 BIAŁOWIEŻA (Dom Dziecka)

26/07 g.13:00 HAJNÓWKA (Park miejski)

27/07 g.13:00 CZEREMCHA (GOK)

28/07 g.13:00 DROHICZYN (Karczma Stara Baśń)

- Jesteśmy przekonani, że z bajek się nie wyrasta. Bajkowy świat jest w każdym z nas, czasem zepchnięty w jakiś oddalony zakątek duszy, czasem trochę uśpiony, ale nadal żywy. Wystarczy mały krok, by ów świat się obudził, przypomniał o sobie, dał radość. – zachęcają organizatorzy festiwalu Fundacja ONI – TO MY

Organizatorzy tworzą Festiwal od podstaw, wkładając w niego swoje umiejętności i doświadczenie, talent i marzenia, wizje, fantazje i - przede wszystkim - duszę.
- Zapraszamy znakomitych artystów z kraju i z zagranicy – aktorów, lalkarzy, cyrkowców, muzyków, opowiadaczy historii. Ludzi, którzy umieją się dzielić swoją pasją i wciągać innych w czarodziejski świat. Organizujemy Festiwal wspólnie z dziećmi - podkreślają. Głównym partnerem Fundacja ONI – TO MY jest Dom Dziecka w Białowieży, a jego wychowankowie to ich  najważniejsi konsultanci, eksperci, krytycy i aktywni uczestnicy.

Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji , Festiwal Bajek organizują  z potrzeby serca, by dzielić się dzieciństwem z każdym, bez względu na wiek, rozwijać wyobraźnię u najmłodszych i przywracać radość życia dorosłym.
- Zależy nam również na przekonywaniu ludzi – Dużych i Małych – do wyjścia z roli odbiorcy i widza, do aktywnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych, do wspólnego tworzenia przestrzeni sztuki, relaksu i niczym nieskrępowanej zabawy – podkreślają. 

 

mat.org.
oprac.ak

 

facebook