Dodana: 22 czerwiec 2020 10:30

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2020 10:30

Dobiegł końca XVI Konkurs Papieski

Mateusz Bukowski z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach został zwycięzcą XVI edycji Konkursu Papieskiego. Jury przyznało drugie miejsce Natalii Brodowskiej z IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Natomiast trzecia lokatę zdobył Łukasz Dąbrowski z ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Ilustracja do artykułu IMG_20200620_130720.jpg

W finale znalazło się pięciu uczniów. Uczestnicy bronili prac pisemnych przed komisją ekspertów, w której zasiedli Marzena Zielonka, Bartosz Wieczorek z Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Bartosz Śliwicki z Instytutu Tertio Milennio (ITM) – organizatora Konkursu Papieskiego.
W tym roku uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Dyskusje były zacięte, a walka – wyrównana – podkreśla Marta Śląska z ITM.
Nagrodą główną była wycieczka do Rzymu śladami Jana Pawła II oraz wstęp na wybrany Wydział Teologiczny w kraju oraz liczne nagrody książkowe.

 

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 16 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs Papieski adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i składa się z czterech etapów:

I – quiz wiedzy o Janie Pawle drugim trwający przez miesiąc (online)

II – test on-line

III – napisanie eseju na jeden z podanych tematów

IV – finał – obrona esejów

 

źródło: Instytut Tertio Milennio

oprac. Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook