Dodana: 2 sierpień 2019 11:01

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2019 11:01

Bluesowo-rockowo nad siemiatyckim zalewem

XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal to jedna z większych imprez organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Organizatorzy zapraszają do Siemiatycz na koncerty polskich gwiazd rocka już 10 sierpnia br.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

O programie:

Od godz. 15.00 zagrają zespoły w konkursie bluesowo-rokowym o „Złoty Kafel”.

Pierwszym zespołem, który zagra na koncercie wieńczącym Festiwal, będzie Obraz Kontrolny. Zespół istniejący na polskim rynku od dawna a od jesieni ubiegłego roku tworzący autorski materiał oparty na bluesie, klasycznym rocku oraz bardziej melodyjnych brzmieniach z pogranicza pop. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Natomiast o 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Bright Ophidia – powstałego w 1998r. z zamiarem tworzenia nowoczesnego progresywego metalu z domieszkami gatunków: technicznego trashu, elementów jazzrocka czy nawet gotyku. Obecnie zespół pracuje nad czwartym albumem.

Jako ostatni, o godz. 21.00 zagra legenda polskiego rocka i metalu zespół Proletaryat, który od początku istnienia poruszał się w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.
-  Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem – podkreślają organizatorzy festiwalu.- Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk.  Proletaryatowi się udało. Po ponad dwudziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal już 10 sierpnia od godz. 15.00 na terenach rekreacyjnych nad zalewem w Siemiatyczach.

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze.

 

mat.org.
oprac.ak

facebook